З 20 січня у відпустку пішов слідчий суддя Печерського районного суду Києва Олексій Соколов. Саме він днем раніше обирав запобіжний захід підозрюваному в держзраді п'ятому президенту України Петру Порошенку, який кілька років тому його на посаду судді й призначив.
При цьому незрозуміло, коли Соколов повернеться з відпустки.
"Сьогодні суддя перебуває у відпустці. Просто зараз у відпустці. Що буде завтра, я коментувати не можу, завтра буде завтра", - заявив прессекретар суду Віталій Чергавий у коментарі УП.
Він додав, що інформацію про те, коли Соколов повернеться до роботи, можна отримати в якості відповіді на письмовий запит.
Варто зауважити, що саме Соколова Порошенко призначив на посаду своїм указом від 2017 року. За даними "УП. Off the record", суддя досі не пройшов кваліфікаційне оцінювання в рамках судової реформи Порошенка. Водночас у травні 2019 року Громадська рада доброчесності визнала його таким, що не відповідає посаді.
Нагадаємо, прокуратура просила відправити Порошенка під арешт з альтернативою застави в 1 млрд грн. Однак суд ухвалив інше рішення. Перебуваючи під особистим зобов’язанням, Порошенко має прибувати за першим викликом до слідчого та суду, не залишати без дозволу Київ та Київську область, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, здати закордонні паспорти. Запобіжний захід діятиме до 19 березня.
20 грудня 2021 року ДБР оголосило Петру Порошенку підозру у "сприянні діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР" у 2014-2015 роках". Тоді Порошенко віддав перевагу не постачанню вугілля з Африки, а постачанню з ОРДЛО. Координував постачання, імовірно, проросійський політик Віктор Медведчук, який також є фігурантом справи. Формальний старт гучній справи дали опубліковані Bihus.Info у травні "плівки Медведчука".
Але чи можна вважати, що питання вичерпане та Порошенко виграв битву? Ні. Справа про держзраду є. Розслідування триває. Зеленський, хоч і на напівзігнутих (на Банковій зараз мечуть громи та блискавки в Татарова та Смирнова, які профукали рішення), – запустив процес. Про те, що всередині цього процесу і чим він може обернутися для країни, читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Порошенка. Всередині та зовні" у ZN.UA.