Лідер партії "Європейська солідарність" та експрезидент Петро Порошенко прийшов у понеділок на допит до Державного бюро розслідувань у справі про закупівлю вугілля в ОРДЛО, але заявив, що не має наміру давати жодних свідчень.
"Я як відповідальний політик… і законослухняний громадянин прибув на допит у абсолютно порожній нікчемній справі", - сказав Порошенко журналістам біля входу до будівлі ДБР у понеділок.
Він вкотре заявив, що справа проти нього політична та ініційована особисто президентом Володимиром Зеленським.
"Ми залишаємося відповідальними політиками. Але я точно не збираюся брати участь у цьому шоу. Я не братиму участі і не даватиму жодних свідчень... Жодної співпраці з мого боку не буде, бо тільки легітимізує злочинні дії Зеленського та Тататрова. Це буде принципова позиція", – сказав Порошенко.
Згодом в ДБР повідомили, що Петро Порошенко відмовився від дачі показів слідчому та покинув приміщення бюро. Також він відмовився підписувати протокол, що документально зафіксовано.
«Статус народного депутата не дає права ігнорувати Кримінальний процесуальний кодекс України. Підкреслюємо, брати участь у процесуальних діях є обов’язком П. Порошенка. … Відмова співпрацювати зі слідством і давати покази може свідчити про те, що П. Порошенко усвідомлює свою провину і саме тому намагається зірвати проведення законних процесуальних дій», - заявили в ДБР.
Наступну дату допиту в бюро повідомлять додатково.
Попереднього разу Порошенко приїхав на допит у ДБР, зареєструвався в “Журналі відвідувачів” і через 7 хвилин після свого приїзду вирішив залишити будинок не дочекавшись слідчого та не надавши жодних пояснень. У Бюро це назвали порушенням запобіжного заходу.
20 грудня 2021 року ДБР оголосило Петру Порошенку підозру у "сприянні діяльності терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР" у 2014-2015 роках". Тоді Порошенко віддав перевагу не постачанню вугілля з Африки, а постачанню з ОРДЛО. Координував постачання, імовірно, проросійський політик Віктор Медведчук, який також є фігурантом справи. Формальний старт гучній справи дали опубліковані Bihus.Info у травні "плівки Медведчука".
Прокуратура просила відправити Порошенка під арешт з альтернативою застави в 1 млрд грн. Однак суд ухвалив інше рішення. Перебуваючи під особистим зобов’язанням, Порошенко має прибувати за першим викликом до слідчого та суду, не залишати без дозволу Київ та Київську область, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, здати закордонні паспорти. Запобіжний захід діятиме до 19 березня.
Про те, що насправді всередині цього процесу і чим він може обернутися для країни, читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Порошенка. Всередині та зовні" у ZN.UA.