«Слугам» роздали тези, як коментувати скандал з призначенням Шкарлета

Поділитися
«Слугам» роздали тези, як коментувати скандал з призначенням Шкарлета
Тези депутати повинні озвучувати на телеефірах та в медіа.

Керівництво фракції «Слуга народу» підготували для депутатів ефірні тези і поради, як коментувати скандал з призначенням Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.

Зокрема, депутатам президентської партії пояснили, як відповідати на претензії про неперсонального голосування при розгляді його кандидатури, пише «Бабель», посилаючись на документ з тезами, який опинився у розпорядженні видання.

Так, в партії радять наголошувати, що всі ці звинувачення потрібно ретельно перевірити. Але якщо факти підтвердяться - повинна бути відповідальність.

«Ми ввели кримінальну відповідальність за кнопкодавство. Хоча з покарання там штраф, але це саме кримінальна відповідальність. Згідно з Конституцією, наявність обвинувального вироку суду є однією з підстав для позбавлення мандата. Тому якщо підтвердиться, що хтось із депутатів голосував за свого колегу, то це буде підставою для того, щоб така людина перестала бути депутатом, маючи на собі відповідний вирок суду», - зазначають автори документа.

А що робити в такому випадку з самим рішенням про призначення Шкарлета, то в «Слузі народу» кажуть, що на це буде потрібно окрема дискусія, але поки радять не заходити так далеко.

«Ми поки не маємо чітких доказів, що порушення дійсно було. Потрібно перевірити, що сталося насправді і на чому ґрунтуються ті звинувачення, які звучать», - відзначають в документі.

«Слугам» також радять, як відповідати на питання, чому міністром призначили саме Шкарлета. Так, депутатам слід говорити, що він нібито показав, як планує працювати, поки був виконувачем обов'язків міністра, а депутати з різних фракцій і груп вирішили підтримати таку роботу.

У партії підтверджують що до Шкарлета було багато претензій, а як ректор він працював за часів різних президентів, отримуючи від них нагороди. Але говорити про те, що Шкарлет став назавжди лояльним до цих людей або їх політиці - «дивно».

Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада проголосувала за призначенні Сергія Шкарлета очільником МОН  голоси дали 226 депутатів. До цього він кілька місяців керував міністерством у статусі в.о.

Призначення обурило студентів і викладачів декількох ВНЗ України та поклало початок акції «Стоп Шкарлет». У Раді також  зареєстрували проєкт постанови про скасування призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.

Через плагіат в роботах нового міністра вчені антіплагіатної ініціативи «Дісергейт» виступили із заявою проти його призначення. А ексголова МОН Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вишів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі