Колишній президент України Віктор Янукович в розпал Євромайдану за ініціативою тодішнього глави МВС Віталія Захарченка нагородив Олега Татарова званням "Заслужений юрист України". Про це повідомляють журналісти "Схем".
Відповідне подання Захарченко подав у 2013 році "за впровадження в життя рішень президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів, спрямовуючи зусилля підлеглих працівників на посилення боротьби зі злочинністю та зміцнення правопорядку в державі". Тоді Татаров обіймав посаду заступника керівника Головного слідчого управління МВС. Він публічно звинувачував активістів Євромайдану у заворушеннях.
У листі-поданні також було зазначено, що Татаров здійснив вагомий внесок "у справу розбудови правової держави, боротьби зі злочинністю, умілу організацію роботи підрозділів внутрішніх справ із забезпечення захисту прав і свобод громадян, правопорядку".
Татарова нагородили 22 січня 2014 року.
Нагадаємо, у грудні журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з НАБУ до Служби безпеки. У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування. В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду. Пізніше ВАКС постановив, що справу Татарова мають розслідувати детективи Національного антикорупційного бюро.
Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.
Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.
Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?» у ZN.UA.