Більшість жителів Житомира (66%) вважають, що справи в їх місті йдуть добре. І тільки 24% вважають, що місто розвивається в неправильно напрямку. Крім того, у великому муніципальному опитуванні IRI, проведеному групою «Рейтинг» у категорії можливостей і свобод в обласних центрах, Житомир займає третє місце з результатом 3,5 бала з п'яти можливих.
Майже половина опитаних житомирян (46%) вважають, що за якість життя і безпеку в місті відповідає центральна влада, 39% вважають, що місцева.
Роботу мера позитивно оцінюють 23% жителів Житомира, скоріше позитивно - 47%, негативно - 12% і швидше незадоволені нею 15%. Що стосується міськради, її діяльністю задоволені лише 9% опитаних, скоріше задоволені, ніж ні - 47%, незадоволені 13% і швидше незадоволені 22%.
Роботу обласної державної адміністрації готові назвати хорошою 8% житомирян, в цілому задоволені нею 35%, поганий роботу ОДА вважають 16% городян, ще 27% скоріше не схвалюють її.
Роботу президента Володимира Зеленського позитивно оцінюють 16%, скоріше позитивно - 28%. Незадоволені нею 28%, швидше незадоволені - 22%.
Роботою Кабміну повністю задоволені лише 4%, задоволені частково - 23%. Незадоволених роботою уряду 36%, і майже 30% швидше незадоволених, ніж навпаки.
Діяльність Верховної Ради повністю влаштовує 3% житомирян, влаштовує частково - 20%. Зовсім не влаштовує 41% опитаних городян і не влаштовує частково 32%.
Вважають, що НАБУ все робить правильно, 4% житомирян, майже правильно - 16%. З ними категорично не згодні 42% співвітчизників і могли б посперечатися ще 23%.
Опитування проведене соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI). Дані збиралися в місті Житомирі 16-19 вересня 2020 року методом телефонного інтерв'ю (CATI). Розмір вибірки становить n = 600 постійних жителів міста віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною. Статистична похибка не перевищує 4%.
* Це дослідження стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, висловлені в цьому документі, належать авторам і не обов'язково відображають погляди USAID або уряду Сполучених Штатів Америки.
Матеріал «Країна по полочках.ЖИТОМИР» публікується в рамках нового проекту ZN.UA «Країна по поличках», присвяченого місцевим виборам в Україні. Весь проект українською буде доступний тут.
Повну версію матеріалу, зверстаний у форматі лонгріда, можна подивитися тут.