3 10 жовтня було зареєстровано проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів".
Як відомо, вдосконалення виборчого законодавства є одним із зобов'язань України для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Однак Венеціанська комісія прийме рішення щодо відповідності європейським стандартам українських законопроектів 11-12 жовтня.
Законопроект №3396 розробили депутати від 3 Олександр Єфремов і Володимир Олійник.
Автори документа зазначають, що метою прийняття законопроекту є: встановлення критеріїв для створення одномандатних виборчих округів; зміни терміну, відведеного для Центральної виборчої комісії щодо утворення виборчих округів і встановлення їхніх меж зі 175 днів на 360 днів до дня виборів; зменшення максимальної кількості виборців, закріплених за виборчою дільницею; зменшення кількості членів окружних виборчих комісій; надання додаткових повноважень окружним виборчим комісія у частині організації виборчого процесу в округах тощо.
Однією з новел цього законопроекту автори називають передання від Центральної виборчої комісії окружним виборчим комісіям функцій щодо організації проведення виборів в одномандатних округах, зокрема, щодо реєстрації кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах.
Також новелою для українського виборчого законодавства є зміна механізму визнання недійсним голосування на виборчій дільниці.
Зазначимо, Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) має намір 11-12 жовтня прийняти рішення щодо відповідності європейським стандартам українських законопроектів, необхідних для виконання критеріїв Європейського Союзу з метою підписання Угоди про асоціацію.
Як очікується, буде дано спільну оцінку Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ ймовірним змінам до законодавства про вибори народних депутатів. !zn
Читайте також:
Мін'юст запропонував не змінювати закон про вибори до саміту у Вільнюсі
Мін'юст проігнорував більшість рекомендацій Венеціанської комісії щодо виборів
Названо основні претензії Європи до українського виборчого законодавства
Партія регіонів не збирається враховувати рекомендації Венеціанської комісії