Мін'юст запропонував не змінювати закон про вибори до саміту у Вільнюсі

Поділитися
Мін'юст запропонував не змінювати закон про вибори до саміту у Вільнюсі Олена Лукаш
На думку міністра юстиції Олени Лукаш, вносити поправки до закону про вибори народних депутатів потрібно після того, як буде отримано висновки міжнародних експертів.

Зміни до закону про вибори народних депутатів треба вносити після Саміту "Східного партнерства", який пройде 28-29 листопада у Вільнюсі (Литва). Про це заявила міністр юстиції Олена Лукаш.

"Позиція міністерства полягає в тому, що в частині зміни виборчого законодавства необхідно спочатку отримати остаточні висновки експертів Венеціанської комісії і ОБСЄ. Маючи остаточний документ, який буде сприйнятий самітом, треба сідати і виробляти позиції", - заявила вона.

При цьому міністр зазначила, що якщо Верховна Рада внесе зміни до закону, які міжнародні експерти не схвалять, то це викличе проблеми. У той же час, за її словами, Мін'юст не приймає рішень щодо організації і проведення виборів, бо це прерогатива парламенту. "Якщо парламент зможе змінити правила, то будемо виконувати... Але я тут сповнена сумнівів", - сказала вона.

Лукаш відмовилася розповісти, які пропозиції Мін'юст врахував у законопроекті про зміни закону про вибори, сказавши тільки, що змін у ньому багато.

"На сьогодні Міністерство юстиції розробило законопроект, який проходить тільки ревізію у Венеціанській комісії і стосується технічних процедур, пов'язаних із реалізацією цього закону. Я б хотіла надати остаточний звіт вже після оцінки комісії. Змін дуже багато", - підкреслила міністр.

За її словами, висновки Венеціанської комісії до доопрацьованого законопроекту очікуються на початку жовтня.

Також вона додала, що вибори у проблемних округах навряд чи пройдуть з урахуванням нового закону про вибори в Україні. "Моя особиста позиція, що якщо 220 депутатів (мажоритарників - ред..) обиралися за одними правилами, інші п'ять або більше депутатів повинні обиратися за тими самими правилами. У цьому рівність підходів і рівність суб'єктів виборчого процесу", - сказала міністр юстиції.

Нагадаємо, вдосконалення виборчого законодавства є одним із зобов'язань України для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Угоду планується підписати на саміті "Східного партнерства" 28-29 листопада у Вільнюсі (Литва).

У червні було представлено висновки Венеціанської комісії і Бюро демократичних інститутів та прав щодо проектів законів України про повторні вибори народних депутатів. Зокрема, комісія запропонувала Україні дозволити балотуватися у депутати особам з судимостями.

Також Україні рекомендували зменшити прохідний бар'єр для політичних партій до 5% до 3%, і законодавчо передбачити можливість формування виборчих блоків.

"Батьківщина" наполягала на тому, щоб зміни до закону про вибори депутатів було внесено до початку саміту. !zn

Читайте також:

Опозиція вимагає переформатування ЦВК до 15 грудня

Мін'юст проігнорував більшість рекомендацій Венеціанської комісії з виборів

Названо основні претензії Європи до українського виборчого законодавства

Партія регіонів не збирається враховувати рекомендації Венеціанської комісії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі