Рада продала Україну: ЄДАПС побив рекорди корупції

Поділитися
Уперше парламентська більшість показала, що варто якомусь сучасному Югурті зробити вигідну пропозицію — і депутати готові продати все.

«Продажне місто, ти перестанеш існувати, коли знайдеться підходящий покупець»

Югурта, цар Нумідії,
який підкупив більшість сенаторів парламенту Рима й за гроші
лобіював прийняття потрібних для своєї країни законів, 111 рік до н.е.

23 вересня у Верховній Раді був прийнятий закон «Про документи, що засвідчують особистість і підтверджують громадянство України». Цей закон по суті припускає повну заміну всіх документів жителів України, які засвідчують особистість і спеціальний статус. Уважно вчитайтеся в перелік 19 видів нових документів, перейміться масштабом реформи:

посвідчення громадянина України;

паспортна картка громадянина України;

паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

дипломатичний паспорт;

службовий паспорт;

посвідчення особи моряка;

посвідчення члена екіпажа;

посвідчення особи для повернення в Україну;

тимчасове посвідчення громадянина України;

соціальне посвідчення;

посвідчення про страховку;

посвідчення про інвалідність;

пенсійне посвідчення;

посвідчення водія;

документи військовослужбовця;

посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;

виписка для постійного проживання;

виписка для тимчасового проживання;

картка мігранта.

У чому фокус, запитаєте ви? Хочеться вірити, що це багатство, як стверджують автори законопроекту, звалюється на голови платників податків задля одержання безвізового режиму з Євросоюзом, захисту документообігу, запобігання нелегальній міграції… Але не відволікайтеся, стежте за руками! Нові документи містять одну новинку - вшитий у пластикову сторінку електронний чип –– носій інформації. Приблизно такий самий, як на звичайній банківській картці. На ньому можуть зберігатися будь-які дані, у тому числі біометричні та… Аллє ап!

Фокус перший: у разі підписання законопроекту президентом України заявлена орієнтовна вартість мінімального комплекту документів, необхідного для кожного жителя України, становитиме приблизно 1600 гривень! Це, для порівняння, середня щомісячна зарплата в українській легкій промисловості.

Фокус другий: ці гроші українці в 2012 році заплатять зі своєї кишені. Таким чином, на купівлю нових документів повнолітні жителі України найближчим часом витратять понад 60 мільярдів гривень! Це приблизно в 40 разів більше, ніж виділено в бюджеті Мінздоров’я України для забезпечення громадян ліками в 2011 році.

Фокус третій: за оцінками фахівців Кабінету міністрів, отриманим DT.UA, загальні витрати на виготовлення документів, які надаються за рахунок державного бюджету, а також витрати на технічне переоснащення державних органів усіх рівнів обладнанням для роботи з усіма видами нових документів можуть становити в 2012–2014 роках більш як 24 мільярди гривень!

Фокус четвертий: більшу частину коштів на реалізацію такої популярної в суспільстві реформи освоїть одна комерційна структура - консорціум ЄДАПС.

Фокус п’ятий: бізнесмени з ЄДАПС одержують повний доступ до всіх особистих даних кожного жителя України без винятку. ЄДАПС збирає у своїх руках усю інформацію, що стосується особливих прикмет людини - кольору очей, відбитків пальців, уроджених чи придбаних фізіологічних особливостей. Інформацію про соціальний статус, маршрути пересування, доходи і витрати кожного жителя України. У тому числі - повну базу даних по всіх державних службовцях України - президенту, уряду, Службі безпеки, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству оборони, Службі зовнішньої розвідки і т.п. і фактично можливість повного контролю над їхньою діяльністю.

Фокус шостий: власником ЄДАПС і вигодоотримувачем заміни документів є Юрій Сидоренко - скандально відомий бізнесмен, який втік із України в 1993 році після серії гучних кримінальних скандалів, пов’язаних з банкрутством «Даміана-банку». З тих пір Сидоренко не насмілюється повернутися на територію України, щоб не контактувати з українськими правоохоронними органами. Він 18 років живе в еміграції та своє місцезнаходження ретельне засекречує. Із прийняттям закону «Про документи, що засвідчують особистість» Україна по суті добровільно створює та передає невідомим особам за кордон усі цілком таємні бази даних про кадровий склад і фінансово-господарську діяльність держави та суспільства. Наявність у цій базі даних точних ідентифікуючих ознак керівництва країни й будь-якого жителя дозволяє організувати дуже непередбачувані та неможливі ситуації - наприклад, відбитки пальців глави СБУ Валерія Хорошковського на грошовому сховищі швейцарського банку, десь у Цюриху, недалеко від офісу Сидоренка.

Фокус сьомий: Міністерство юстиції, Головне науково-експертне й Головне юридичне управління Верховної Ради дали однозначно негативні висновки проти закону, який лобіюється ЄДАПС. Міністерство внутрішніх справ також відмовилося ставити візу на даний законопроект. «Офіційним приводом для прийняття закону стала шляхетна мета - налагодження безвізового режиму з Європейським Союзом. Однак спроби досягти поставлених цілей спровокували порушення основних конституційних принципів розвитку держави. Закон, визначаючи безальтернативну технологію виготовлення документів, що засвідчують особистість, закріплює в такий спосіб існуючу монополію в цій сфері, тобто є потенційно корупціогенним. До того ж застосування передбаченої законом технології виготовлення зазначених документів призведе до подорожчання, що викличе збільшення витрат з держбюджету, а відповідно й кожного громадянина», - підсумував Мін’юст, який подав на розгляд парламенту свій альтернативний варіант законопроекту.

Однак такі категоричні заяви компетентних органів аж ніяк не зупинили 257 депутатів Верховної Ради - більшості фракцій Партії регіонів, Комуністичної партії, блоку Литвина. Стався безпрецедентний випадок - урядова коаліція за відмашками Михайла Чечетова та Олександра Єфремова провалила законопроект Мін’юсту!

Як це пояснити? Які мотиви були в депутатів? Які аргументи та в якій кількості привели депутатам лобісти корупційного закону? Утім, це технічні деталі.

Країна має знати своїх героїв-депутатів, які всупереч законам і здоровому глузду по суті здали державу в руки закордонних хазяїв ЄДАПС. Це автори законопроекту депутати В.Коновалюк, О.Зарубинський, В.Мойсик, І.Бережна, О.Буджерак. За зазначений законопроект проголосували 257 депутатів Верховної Ради - списком помилуйтеся тут). Цікаво, що син президента - Віктор Янукович, всупереч єдності своєї фракції, за законопроект не голосував, а от Рінату Ахметову, як бачимо, розуміння не вистачило. Чи у всього є своя ціна, Рінате Леонідовичу?

Парламент зганьбив себе цим голосуванням. Влада часто демонструє, що в нас усе продається та все купується. Але, мабуть, уперше парламентська більшість показала, що варто якомусь сучасному Югурті зробити вигідну пропозицію - і депутати готові продати все, навіть державні інтереси, навіть своє особисте життя та особисту безпеку…

Особливо показове у зв’язку з цим повне мовчання Служби безпеки України - жодних коментарів, жодних експертних оцінок по одному з ключових питань державної безпеки. Таке відчуття, що СБУ в нас немає - порожнє місце. Це може викликати подив, якщо не знати, що порожнє місце очолює мільярдер.

У коментарі DT.UA урядовий уповноважений з питань дерегуляції Михайло Бродський зазначив: «Враховуючи категоричні висновки Мін’юсту та юристів парламенту, я на 100% переконаний, що президент Янукович не допустить набрання чинності цього закону й накладе вето. Прийняття закону повністю суперечить усьому тому, що казав глава держави раніше про боротьбу з корупцією, спрощення адміністративних процедур і дерегуляцію, тому певен, що ніякої підтримки закон не одержить. Я звернувся цього тижня з проханням дати оцінку МВС заяві народного депутата В.Грицака, що вартість виготовлення ЄДАПСом водійського посвідчення становить 120 гривень, а МВС продає їх по 800 гривень. І я довів до відома міністра, що вартість пластикової банківської картки з більш високим ступенем захисту, ніж бланк водійського посвідчення, становить від 8 до 26 гривень. Вважаю, що МВС може розглянути питання про зміну виробника водійських посвідчень і досягнення істотної економії бюджетних коштів і коштів громадян, котрі оплачують ці документи. Вважаю за необхідне організувати виготовлення документів суворої звітності тільки на конкурсній основі, щоб не допустити монополії та забезпечити найнижчі закупціни».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі