Під час години запитань до уряду Верховна Рада заслухає звіт щодо Кримської платформи та її значення для консолідації міжнародних зусиль у процесі деокупоації Криму. Також під час години запитань до уряду мова йтиме про візит президента Володимира Зеленського до США. Про це йдеться у порядку денному парламенту.
Крім того, народні депутати у першому читанні розглянуть законопроєкт №5852 «Про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі юридичних послуг Національним банком України».
Також парламент розгляне проєкт постанови №5477 «Про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих протиправних дій посадових осіб Державного космічного агентства України (Національного космічного агентства України) та підприємств космічної галузі, зокрема під час реалізації проєктів «Либідь» та «Циклон-4».
У порядку денному йдеться про розгляд у першому читанні законопроєкту №3989 «Про внесення змін до деяких Законів України щодо уточнення порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру».
Депутати планують розглянути проєкт закону №4669 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження допомоги для економічної реінтеграції трудових мігрантів». Зареєстровано також альтернативний законопроєкт.
Крім того, у планах парламенту розглянути за основу проєкт закону №4517 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо урегулювання процедури складання митних декларацій на товари, які підпадають під різні товарні підпозиції згідно з УКТЗЕД, відповідно до Митного кодексу Європейського Союзу».
Нагадаємо, перший саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня в Києві. У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту вони підписали Декларацію, закріпивши статус Кримської платформи як консультаційно-координаційного формату деокупації півострова. Підписанти погодилися з необхідністю посилення тиску на Росію, в тому числі санкцій.
1 вересня президент України Володимир Зеленський провів переговори з головою Білого дому Джо Байденом. За підсумками переговорів сторони виступили зі спільною заявою, в якій торкнулися питань стратегічного партнерства, протидії «Північному потоку-2», євроінтеграції України, боротьби з корупцією та реформи СБУ, припинення війни в Донбасі та інших.