У спільній заяві президентів України та США немає згадки про «Мінськ»

Поділитися
У спільній заяві президентів України та США немає згадки про «Мінськ» © Ірина Геращенко/Facebook
Погіршення ситуації в Афганістані побічно допомогло Україні в обстоюванні власних інтересів.

Сполучені Штати не визнають та ніколи не визнають російську спробу анексії Криму та підтверджують повну підтримку міжнародних зусиль щодо припинення війни в Донбасі, йдеться в спільній заяві за підсумками переговорів президентів Володимира Зеленського і Джо Байдена.

«Агресія Росії, включно з війною на сході України та захопленням Криму, забрала понад 14 000 життів українців, дестабілізувала Європу та Чорноморський регіон, а також поставила під загрозу глобальний, заснований на правилах порядок. Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнають російську спробу анексії Криму та підтверджують повну підтримку міжнародних зусиль, включно з тими, що вживаються в нормандському форматі, спрямованих на врегулювання конфлікту, розв’язаного Росією на сході України, дипломатичним шляхом на основі міжнародного права, включно зі Статутом ООН», - наголошується в заяві.

Вашингтон підтримує зусилля Києва у використанні Кримської платформи для зосередження міжнародної уваги та дій на гуманітарних і безпекових наслідках російської окупації Криму з метою деокупації півострова.

«Разом ми закликаємо Росію виконати зобов’язання щодо припинення вогню на сході України та по-справжньому брати участь у зусиллях з врегулювання конфлікту задля завершення війн», - додається у заяві.

Варто зазначити, що у спільній заяві немає згадок про Мінські домовленості. На тлі погіршення в Афганістані після виведення звідти американських військ, Сполучені Штати не захотіли зазнати поразки ще й тут. Принаймні публічно.

Нагадаємо, 1 вересня президент України Володимир Зеленський провів переговори з головою Білого дому Джо Байденом. Під час переговорів президент України планував обговорити питання безпеки, Донбасу та Криму.

Зустріч має стати приводом для США продемонструвати підтримку України, пише The New York Times. Оскільки хаотичне виведення військ США з Афганістану і події, які розгорталися після, змусили численних американських союзників поставити під сумнів твердість підтримки Вашингтона. Для Байдена погіршення ситуації ще й в Україні, з одночасним зміцненням позицій Москви, стало б вкрай негативним сценарієм.

Докладніше про те, чого варто, а чого не варто очікувати від візиту президента України до США, читайте у статті Тетяни Силіної «Мертвий сезон: що Зеленський привезе від Байдена з Вашингтона» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі