Верховна Рада на позачерговому пленарному засіданні у четвер, 5 березня, дала згоду на звільнення Руслана Рябошапки з посади генерального прокурора. "За" проголосували 263 народних депутата.
Представники Заходу виступали на захист Рябошапки, виявляючи зацікавленість у тому, щоб він зберіг за собою посаду до моменту завершення реформи прокуратури. Однак їх заяви на підсумок голосування ніяк не вплинули.
Представники фракції "Слуга Народу", а також інші фракції та групи, в тому числі ОПЗЖ в повному складі, 3 березня зібрали необхідні підписи і до вечора зареєстрували проєкт постанови про висловлення недовіри голові Офісу генпрокурора. Профільний комітет рекомендував постанову до розгляду в залі Ради. У зв'язку з цим підписи збирали вдруге - вже для проведення позачергового засідання в четвер, на яке виносилося питання відставки генпрокурора. За даними ZN.UA на чистоті дотримання регламенту наполягав спікер Дмитро Разумков. Він же переконав відкласти питання щодо вирішення долі глави НАБУ Артема Ситника.
Голова парламентської фракції "Слуги народу" Давид Арахамія пов'язав відставку Рябошапки з непідписанням підозр Порошенко. За даними ZN.UA це дійсно викликало невдоволення президента Зеленського та остаточно спонукало останнього ініціювати заміну генпрокурора. Однак, як зазначає головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов, ДБР підготувало проєкт підозри Петра Порошенка з грубими процесуальними помилками і незв'язним нагромадженням цитат із законів. Не підписавши підозру, Рябошапка фактично вберіг прокуратуру та керівництво держави від неминучої ганьби в судах.
За даними низки джерел, як альтернативу Рябошапці розглядають кандидатуру Сергія Іонушаса, заступника голови комітету з питань правоохоронної діяльності.