"Слуги народу" готують позачергову сесію для відставки генпрокурора — джерело

ZN.UA Ексклюзив Доповнено
Поділитися
"Слуги народу" готують позачергову сесію для відставки генпрокурора — джерело Рябошапка не влаштовує Зеленського, але його підтримують Західні партнери © Міністерство юстиції України
Рада без порушення регламенту не зможе сьогодні розглянути ряд питань, що стоять на порядку денному.

Депутати "Слуги народу" готують позачергову сесію для відставки генерального прокурора Руслана Рябошапки. Сьогодні збирали підписи для проведення завтра в 18:30 позачергового засідання Верховної Ради для розгляду питання про заміну генпрокурора.

За даними джерел ZN.UA з керівництва "Слуги народу", відкласти питання за рішенням долі глави НАБУ Артема Ситника керівництво країни переконав спікер. Крім того, Дмитро Разумков переконував, що і питання з генеральним прокурором Руславном Рябошапкою теж вимагає чистоти дотримання регламенту, яке неможливо реалізувати сьогодні.

Позачергове засідання також необхідно, оскільки досі не вирішено низку кадрових питань по новому Кабміну. Зокрема не сформовано майже весь економічний блок.

Напередодні в Раді зібрали необхідні підписи для постанови про висловлення недовіри. Сьогодні профільний комітет з питань правоохоронної діяльності розглянув цю заяву і рекомендував його до розгляду у сесійній залі.

У пояснювальній записці до постанови зазначено, що за більш ніж півроку перебування на посаді Рябошапка "не продемонстрував будь-якої активності в розслідуванні протиправної діяльності вищих посадових осіб держави, за час його каденції жодного резонансне досудове розслідування, а також - з топ-чиновників не доведено до кінця, жодного обвинувального акта у таких справах до суду не направлено і, як наслідок, вироків судом не винесено". Зокрема, в записці згадуються виробництва за екс-секретаря РНБО Олегу Гладковскому, міському голові Львова Андрію Садовому, бізнесменові Вадиму Альперіну і про діяльність дочірніх компаній Burisma в Україні.

Водночас, чинного генпрокурора підтримують західні партнери, в тому числі і частина "голосів" США. Саме про необхідність завершення реформи чинним генпрокурором говорили близький до оточення глави МВС Арсена Авакова глава профільного комітету парламенту Денис Монастирський, а також т.в.о. директора ДБР Ірина Венедіктова, яку вважають довіреною особою президента Зеленського. Втім, через це невдоволення Зеленського ККД Генпрокуратури не зменшується. Детальніше про трансформування розстановки сил у правоохоронному блоці читайте в статті Олександра Леменова "Зміни у правоохоронній системі: між своїми і домашніми" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі