В якості альтернативи Рябошапці розглядають депутата від "Слуги народу" - ЗМІ

Поділитися
В якості альтернативи Рябошапці розглядають депутата від Рябошапку підтримує Захід © Офіс генерального прокурора
У Раді зібрали вже 180 підписів за відставку генпрокурора.

Якщо Верховна Рада висловить недовіру і відправить у відставку генпрокурора Руслана Рябошапку, його може замінити член парламентської фракції "Слуги народу" Сергій Іонушас, повідомляє "Українська правда" з посиланням на власні джерела в партії. У парламенті Іонушас обіймає посаду заступника голови комітету з питань правоохоронної діяльності.

4 березня Рябошапка має представити звіт про результати роботи Офісу генерального прокурора. За словами співрозмовників видання, на це йому виділили лише п'ять хвилин.

Генпрокурора підтримують посли держав "Великої сімки". У середу Рябошапка зустрічався з дипломатами, які відзначили його "значний внесок у реформування Офісу генпрокурора". Також посли G7 нібито зустрічалися з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком, щоб обговорити Рябошапку і директора НАБУ Артема Ситника, проект про висловлення недовіри якому також зареєстровано в Раді.

Як повідомлялося, до Ради внесли проекти постанов про недовіру генпрокурору Русланові Рабошапці і директору НАБУ Артемові Ситнику.

У пояснювальній записці до проекту постанови зазначено, що що за більш ніж пів року перебування на посаді Рябошапка "не продемонстрував будь-якої активності у розслідуванні протиправної діяльності найвищих посадових осіб держави, за час його каденції жодне резонансне досудове розслідування, а також – щодо топ-чиновників не доведено до завершення, жодного обвинувального акту у таких справах до суду не спрямовано та, як наслідок, вироків судом не винесено".

Разом із тим, Рябошапку прямо підтримують західні партнери, в тому числі і частина "голосів" Сполучених Штатів. Саме про необхідність завершення реформи чинним генпрокурором говорили близький до оточення Авакова голова профільного комітету Верховної Ради Денис Монастирський, а також т.в.о. директора ДБР Ірина Венедиктова, яку вважають довіреною особою президента Зеленського. Втім, через це невдоволення Зеленського ККД Генпрокуратури не зменшується. Детальніше про трансформування розстановки сил у правоохоронному блоці читайте в статті Олександра Леменова "Зміни у правоохоронній системі: між своїми і свійськими" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі