Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував винести на голосування Верховної Ради проект постанови про звільнення Артема Ситника з посади директора Національного антикорупційного бюро, повідомляє "Центр протидії корупції".
Голова комітету Денис Монастирський заявив, що вважає постанову про звільнення Ситника незаконною. Проте все ж запропонував винести її на розгляд парламенту.
Питання звільнення Ситника на засіданні комітету в середу, 19 лютого, підняли член парламентської фракції "Слуга народу" Максим Бужанський та Ілля Кива з проросійської "Опозиційної платформи – За життя".
Вони послалися на те, що Ситник внесений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Однак закон про НАБУ не передбачає звільнення директора за вчинення адміністративного порушення.
Сьогодні правоохоронний комітет Ради несподівано розглянув незаконну постанову про звільнення директора НАБУ Артема Ситника. Депутати рекомендували профільному регламентному комітету запропонувати винести цю постанову на розсуд Верховної Ради. pic.twitter.com/lEEsdV74md
- ЦПК (@zer0corruption_) February 19, 2020
Голова правоохоронного комітету Денис Монастирський, якого вважають близьким до міністра Арсена Авакова, заявив, що вважає цю постанову незаконною, попри це запропонував залишити це питання на розсуд Верховної Ради. pic.twitter.com/DrJrvnCKnd
- ЦПК (@zer0corruption_) February 19, 2020
Питання постанови підняв депутат від "Слуги народу" Максим Бужанський та депутат від ОПЗЖ Ілля Кива. Маніпулюючи, вони пропонували негайний розгляд цієї постанови, незважаючи на те, що вона незаконна. pic.twitter.com/4uSAZfPvEy
- ЦПК (@zer0corruption_) February 19, 2020
Проект постанови про звільнення Артема Ситника з посади директора НАБУ зареєстрували 7 лютого. Підписи під документом поставили 216 народних депутатів з різних фракцій.
На підтримку Ситника виступили посли держав "Великої сімки". Директор НАБУ назвав дії депутатів спробою допомогти уникнути від кримінальної відповідальності представникам своїх політичних сил.
наприкінці 2019 року Ситника внесли до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, на підставі рішення Рівненського апеляційного суду. Суд визнав директора НАБУ винним у порушенні ч. 1 ст. 172-5 КУпАП за незадекларований відпочинок і оштрафував його на 3400 гривень.
За версією поліції, відпочинок у мисливському господарстві в Рівненській області сплатили треті особи, і директор НАБУ не вказав суму в декларації. Сам Ситник заявив, що оплатив своє проживання на базі, а не одержав у подарунок.