Рада ухвалила за основу законопроєкт про зміну статусу НАБУ

Документ Доповнено
Поділитися
Рада ухвалила за основу законопроєкт про зміну статусу НАБУ © НАБУ / Flickr
Згідно з документом, нинішній директор НАБУ повинен працювати до того моменту, поки за допомогою конкурсу не виберуть нового керівника органу.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №5459-1 “Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України”. Документ підтримали 288 народних депутатів.

Проєкт закону визначає НАБУ як центральний орган виконавчої влади зі спецстатусом. У документі також йдеться, що для набуття такого статусу не потрібно ліквідовувати або реорганізовувати орган чи вчиняти будь-які дії щодо його працівників.

Також законопроєкт визначає, що призначає та звільняє директора НАБУ Кабінет міністрів

Згідно з документом, конкурс на посаду директора НАБУ організовує та проводить конкурсна комісія. До неї мають входити шість осіб. Із них трьох визначає Рада національної безпеки та оборони, ще трьох – Кабінет міністрів за пропозиціями партнерів з розвитку, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу у запобіганні та протидії корупції.

Проєкт закону передбачає, що зовнішню оцінку ефективності діяльності НАБУ має проводити комісія. До неї входитимуть три особи, визначені урядом на підставі пропозицій партнерів з розвитку, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу у запобіганні та протидії корупції.

Також документ визначає засади організації та проведення зовнішньої оцінки ефективності діяльності Національного бюро.

У проєкті закону також йдеться про те, що директор НАБУ продовжує здійснювати всі повноваження до моменту призначення нового очільника органу за результатами конкурсу.

У серпні минулого року Конституційний суд дійшов висновку, що п'ятий президент України Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора НАБУ, яке належить до органів виконавчої влади. В Офісі президента заявили, що Ситник продовжить виконувати обов'язки очільника НАБУ. Раніше сам Ситник заявив, що позбавити його посади можуть лише після результатів проведення аудиту відомства. 

У лютому 2021 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає звільнення чинного директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Як повідомляло ZN.UA ініціатором прийняття закону про звільнення чинного директора НАБУ є Володимир Зеленський. Поправку про звільнення Ситника подав міністр юстиції Денис Малюська. Однак, за даними ZN.UA, він зробив це не з власної ініціативи, а через вкрай наполегливе прохання президента Володимира Зеленського.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі