Рада підтримала відновлення участі української делегації в ПАРЄ

Доповнено
Поділитися
Рада підтримала відновлення участі української делегації в ПАРЄ
Україна припинила свою участь у ПАРЄ після відновлення всіх прав російської делегації.

Верховна Рада ухвалила проєкт постанови №2718 про відновлення участі української делегації в роботі Парламентської асамблеї Ради Європи. За документ проголосували 348 народних депутатів.

"Верховна Рада заявляє, що метою участі Делегації України в роботі ПАРЄ є недопущення збереження існуючої ситуації в Європі, яка склалася у результаті агресивної зовнішньої політики Російської Федерації, доведення об'єктивної інформації про протиправні діяння РФ на окупованих територіях нашої держави та зусилля України для припинення збройної агресії з боку країни-члена РЄ і подолання її наслідків, а також недопущення використання трибуни ПАРЄ для поширення неправдивих наративів про ситуацію в Україні", - йдеться заяві парламенту.

У документі Рада наголосила на необхідності неухильного виконання Віденської декларації 1993 року з метою зміцнення демократичної безпеки в Європі. Парламент відзначив важливість роботи української делегації в ПАРЄ для виконання Україною своїх зобов'язань як повноправного члена Ради Європи, а також для активної участі у вдосконаленні існуючих та створенні нових правозахисних стандартів РЄ.

"Верховна Рада рішуче відкидає можливість підтримки делегацією України будь-яких рішень ПАРЄ, які могли б суперечити статутним цілям чи підривати їх досягнення; підкреслює необхідність напрацювання пропозицій щодо посилення інституційних спроможностей та автономності ПАРЄ у реагуванні на порушення з боку держав-членів своїх статутних та договірних зобов'язань, а також у більш широкому сенсі всіх резолюцій та рекомендацій Асамблеї", - йдеться у заяві.

Народні депутати закликали країни-учасниці Ради Європи посилити зусилля зі спонукання Росії до виконання її міжнародних зобов'язань для відновлення поваги з боку РФ до принципів міжнародного права, включаючи територіальну цілісність і непорушність кордонів в Європі.

"Верховна Рада закликає вжити заходів для відновлення ефективного і повноцінного моніторингу з боку ПАРЄ виконання Російською Федерацією зобов'язань, які визначені Висновком ПАРЄ № 193 (1996), включаючи вирішення міжнародних спорів виключно мирними засобами, врегулювання питання кордонів на основі міжнародного права, відмову від поширення на окремі країни зон свого особливого впливу, виведення військ з території Молдови, дотримання положень міжнародного гуманітарного права тощо", - зазначено в заяві.

Український парламент підкреслив необхідність ратифікації Росією Європейської Хартії регіональних мов або мов національних меншин.

25 червня 2019 року ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі. При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації: не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила всіх українських політв'язнів.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі асамблеї.

23 вересня сформована Верховною Радою IX скликання українська делегація офіційно відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ. У жовтні Україна, Грузія, Литва, Латвія й Естонія створили групу з протидії Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі