Україна, Грузія та країни Балтії створили групу з протидії Росії в ПАРЄ

Поділитися
Україна, Грузія та країни Балтії створили групу з протидії Росії в ПАРЄ Група "Балтік плюс" нагадуватиме ПАРЄ про європейські цінності та російську агресію © facebook.com/lisa.yasko1
Про створення неформальної групи представників п'яти держав повідомила глава української делегації.

Представники України, Грузії, Литви, Латвії й Естонії в парламентській Асамблеї Ради Європи підписали спільну заяву про створення в ПАРЄ постійної групи "Балтік плюс". Головним завданням групи має стати протидія агресії РФ, повідомила голова української делегації в ПАРЄ Єлизавета Ясько.

"Завдання - продовжувати політику невизнання анексії Криму, засудження окупації Росією Криму, частини Східної України, Грузії і Молдови", - написала Ясько на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 1 жовтня.

Ясько додала, що наступна зустріч групи має відбутися в Києві, проте не назвала її дату.

Одним з перших кроків "Балтік плюс" стала відмова від участі у святкуванні 70-річчя ПАРЄ, так як, знявши санкції з РФ без будь-яких попередніх зустрічних кроків Кремля, організація "втратила свій авторитет в очах мільйонів громадян держав-членів".

Група "Балтік плюс" є відкритою, і до неї можуть приєднатися представники інших делегацій, які розділяють європейські цінності, підкреслила голова української делегації.

"Це результат наших консультацій, які були проведені в останні два дні в Страсбурзі. Ми запрошуємо до нашої групу всіх, для кого європейські цінності та виконання зобов'язань не порожні слова. Спільно захищатимемо цінності Ради Європи для всіх її членів без винятку", - запевнила Ясько.

Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада сформувала делегацію для роботи в ПАРЄ. До неї увійшли 12 депутатів: семеро представників "Слуги народу" і по одному депутату від "Голосу", "Європейської Солідарності", "Батьківщини", "Опозиційної платформи - За життя" і групи "За майбутнє". Головою делегації обрано Єлизавету Ясько з президентської фракції.

23 вересня у новій українській делегації заявили про те, що вони офіційно відмовилися від участі в осінній сесії ПАРЄ.

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі. При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації: не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила всіх українських політв'язнів.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ. Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.

Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі