Рада не підтримала постанову про боротьбу із бездіяльністю влади у протидії епідемії COVID-19

Поділитися
Рада не підтримала постанову про боротьбу із бездіяльністю влади у протидії епідемії COVID-19 © Василь Артюшенко, ZN.UA
За проголосували 115 народних депутатів з потрібного мінімуму у 226 голосів.

Народні депутати не підтримали постанову №5299 про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на припинення бездіяльності органів виконавчої влади у сфері протидії поширенню COVID-19 та забезпечення неухильного виконання рішень Верховної Ради у цій сфері. 

Ініційований опозицією проєкт постанови був поставлений на голосування на позачерговому засіданні парламенту 27 квітня і зібрав у залі 115 голосів з необхідних 226, владна «Слуга народу» утрималася майже в повному складі.

Скріншот Youtube

Серед іншого, постанова пропонувала:

  1. Визнати пріоритетами державної політики у сфері охорони здоров’я на 2021 рік: забезпечення рівного доступу українців до безпечних та якісних вакцин; своєчасне проведення масової вакцинації; мінімізацію негативних наслідків пандемії в усіх сферах життя: розробку ефективної безпекової стратегії реагування України на нові глобальні біологічні виклики;
  2. Визнати неналежним та незадовільним стан виконання парламентської постанови «Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» у всьому, що стосується лікування та профілактики коронавірусу в країні;
  3. Відповідальність за фактичний зрив масової вакцинації покласти на уряд та Міністерство охорони здоров’я;
  4. Звернутися до президента України із пропозицією невідкладно скликати засідання РНБО, за участі голів депутатських фракцій і груп ВР з метою обговорення ситуації, що склалася, і напрацювання пропозицій щодо стратегії подальшої боротьби з пандемією;
  5. Доручити Кабміну забезпечити неухильну реалізацію рішень Ради щодо протидії поширенню COVID-19, притягнути до відповідальності винних посадовців, вжити заходів для проведення своєчасних закупівель антиковідних вакцин і контролю за їх ввезенням в Україну. На це уряду пропонувалося відвести тиждень.
  6. Забезпечити періодичне, але не рідше ніж раз на місяць, звітування уряду про стан виконання цієї постанови.

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Нагадаємо, режим надзвичайної ситуації (НС) запроваджений через епідемію коронавірусу, діятиме в Україні до 30 червня, однак його можуть продовжити. Запроваджувати загальнонаціональний локдаун не планують. У НАН України повідомили про те, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується.

Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Києві та 10 областях, 22 квітня «жовта зона» поповнилася Чернівецькою областю, 25 квітня – Одеською, 26 квітня – Львівською. Регіонів «зеленої зони» в Україні поки що немає.

Хто відповість за злочинну недбалість центральної влади та місцевої у боротьбі з ковідом? Чи є шанс утриматися від падіння в прірву, в яку штовхають країну некомпетентність і безкарність? Про це – у статті Інни Ведернікової і Алли Котляр «Згідно із законом природного відбору» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі