Народні депутати не підтримали постанову №5299 про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на припинення бездіяльності органів виконавчої влади у сфері протидії поширенню COVID-19 та забезпечення неухильного виконання рішень Верховної Ради у цій сфері.
Ініційований опозицією проєкт постанови був поставлений на голосування на позачерговому засіданні парламенту 27 квітня і зібрав у залі 115 голосів з необхідних 226, владна «Слуга народу» утрималася майже в повному складі.
Серед іншого, постанова пропонувала:
- Визнати пріоритетами державної політики у сфері охорони здоров’я на 2021 рік: забезпечення рівного доступу українців до безпечних та якісних вакцин; своєчасне проведення масової вакцинації; мінімізацію негативних наслідків пандемії в усіх сферах життя: розробку ефективної безпекової стратегії реагування України на нові глобальні біологічні виклики;
- Визнати неналежним та незадовільним стан виконання парламентської постанови «Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» у всьому, що стосується лікування та профілактики коронавірусу в країні;
- Відповідальність за фактичний зрив масової вакцинації покласти на уряд та Міністерство охорони здоров’я;
- Звернутися до президента України із пропозицією невідкладно скликати засідання РНБО, за участі голів депутатських фракцій і груп ВР з метою обговорення ситуації, що склалася, і напрацювання пропозицій щодо стратегії подальшої боротьби з пандемією;
- Доручити Кабміну забезпечити неухильну реалізацію рішень Ради щодо протидії поширенню COVID-19, притягнути до відповідальності винних посадовців, вжити заходів для проведення своєчасних закупівель антиковідних вакцин і контролю за їх ввезенням в Україну. На це уряду пропонувалося відвести тиждень.
- Забезпечити періодичне, але не рідше ніж раз на місяць, звітування уряду про стан виконання цієї постанови.
Нагадаємо, режим надзвичайної ситуації (НС) запроваджений через епідемію коронавірусу, діятиме в Україні до 30 червня, однак його можуть продовжити. Запроваджувати загальнонаціональний локдаун не планують. У НАН України повідомили про те, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується.
Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Києві та 10 областях, 22 квітня «жовта зона» поповнилася Чернівецькою областю, 25 квітня – Одеською, 26 квітня – Львівською. Регіонів «зеленої зони» в Україні поки що немає.
Хто відповість за злочинну недбалість центральної влади та місцевої у боротьбі з ковідом? Чи є шанс утриматися від падіння в прірву, в яку штовхають країну некомпетентність і безкарність? Про це – у статті Інни Ведернікової і Алли Котляр «Згідно із законом природного відбору» у ZN.UA.