Прокурора, який вів справу Портнова, «збили» з конкурсу на голову САП - ЦПК

Поділитися
Прокурора, який вів справу Портнова, «збили» з конкурсу на голову САП - ЦПК Прокурор Божко, якому загрожував Портнов, не може претендувати на посаду глави Спеціалізованої антікорупційної прокуратури © Transparency International Україна
За даними Центру, експерти-міжнародники високо оцінили прокурора Божка, але проти його кандидатури проголосували  представники «Слуги народу» і «За майбутнє».

Прокурора Олександра Божко, який вед справу стосовно колишнього заступника голови адміністрації Віктора Януковича Андрія Портнова, не допустили до наступного етапу конкурсу на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повідомляє «Центр протидії корупції». За даними організації, делеговані депутатськими фракціями комісії проголосували за визнання Божка недоброчесним, у той час як міжнародні експерти високо оцінили кандидата.

«Прокурора Божка, якому пгрожував Портнов, викинули з конкурсу на керівника САП. Чорну справу зробили представники «Слуг народу» (Євген Соболь) і «За майбутнє» (Катерина Коваль). Вони проголосували за те, щоб визнати Божка недобросовісним. Міжнародники високо оцінили добропорядність прокурора, але голосів, щоб пройти далі йому не вистачило», - йдеться в повідомленні ЦПК, поширеному ввечері в понеділок, 31 травня.

У ЦПК стверджують, що вплив на згаданих членів комісії має заступник голови Офісу президента Олег Татаров.

«Ось чому у всіх конкурсах (ВРП ВККС, НАБУ тощо) вирішальний голос має бути в міжнародних експертів, а не татаровських шісток. Саме заступник Єрмака Татаров керує членами комісії, призначеними парламентом», - підкреслили в «Центрі протидії корупції».

Олександр Божко брав участь у розслідуванні кримінального провадження за фактом можливого привласнення Портновим грошей двох вищих навчальних закладів Києва, ймовірних зловживань в якості члена Вищої ради юстиції та погроз депутату Верховної Ради шостого і сьомого скликань Інні Богословській.

За словами Божка, коли він намагався зв'язатися зі свідками, з номера Портнова йому почали надходити погрози та образи. У 2019 році він отримав 10 таких повідомлень. Сам Портнов у своєму Telegram-каналі підтверджував, що це його листування.

Божко направляв скаргу на Портнова до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури і просив Комісію позбавити адвокатського статусу. Скаргу прокурора відхилили.

У квітні 2020 року СБУ закрила кримінальне провадження щодо Портнова, зареєстроване за заявою Божка, в зв'язку з «відсутністю складу злочину».

У березні конкурсна комісія затвердила остаточний список 133 претендентів на керівні посади в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі.

25 січня офіційно розпочався конкурсний відбір на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Керівник САП по суті є головною особою в системі антикорупційних органів — від нього залежить доля кожного провадження, відкритого Національним антикорупційним бюро. У зв’язку з цим, антикорупційна прокуратура має унікальні гарантії незалежності. Детальніше про те, що ж буде у фіналі відбору керівника САП читайте в статті Олександра Лємєнова «Глава САП буде новий, але ризиків не поменшало».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі