Комітет Верховної Ради з питань Регламенту та депутатської етики відмовився розглядати матеріали про можливе «кнопкодавство» депутатів під час голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України, повідомила народна депутатка Інна Совсун («Голос»).
За її словами, розгляд заблокували «Опозиційна платформа-За життя» та «Слуга народу». Партія влади має більшість у комітеті – шість депутатів, свого голову і двох заступників, ОПЗЖ зі своїми трьома представниками і секретарем на другому місці.
«Я розумію позицію ОПЗЖ, вони захищають своїх кнопкодавів. Частина «слуг народу» заявили, що для них це витрачання часу, і у них є важливіші справи. Непогано, чи не так? Дійсно, навіщо членам Комітету з питань Регламенту та депутатської етики розглядати порушення Регламенту та депутатської етики?», - запитується Совсун на своїй сторінці в Facebook.
Збирати докази неперсонального голосування (того самого «кнопкодавства») за призначення Шкарлета фракція «Голосу» почала у день схвалення його кандидатури парламентом – 17 грудня.
Увагу депутатів привернув той факт, що представників ОПЗЖ, груп «За майбутнє» та «Довіра» у сесійній залі було набагато менше, ніж відданих ними голосів «за». Голова фракції Сергій Рахманін розповів ZN.UA, що політсила має докази: фотографії і свідчення очевидців. Аби отримати відеодокази, фракція запросила доступ до записів засідань ВР.
Однак Управління державної охорони України відмовилося віддавати відео з камер спостереження в залі Ради. «Доступ до камер є, а права дати інформацію немає. Для когось запахло смаженим. Регламентний комітет погодився звернутися до УДО по записи із камер у сесійній залі», - наголошує Совсун.
Депутатка скерувала заяву про вчинення кримінального правопорушення до Офісу генерального прокурора. Совсун також виклала на сторінці докази «кнопкодавства», їхнім підґрунтям стало відео телеканалу «Рада» (реальна присутність депутатів у залі та результати голосування на табло) і дані поіменного голосування.
Погані новини. Комітет з питань Регламенту та депутатської етики відмовився розглядати матеріали, що свідчать про...
Опубликовано Inna Sovsun Четверг, 24 декабря 2020 г.
Нагадаємо 17 грудня Верховна Рада проголосувала за призначенні Сергія Шкарлета очільником МОН – голоси дали 226 депутатів. До цього він кілька місяців керував міністерством у статусі в.о.
Призначення обурило студентів і викладачів декількох ВНЗ України та поклало початок акції «Стоп Шкарлет». У Раді також зареєстрували проєкт постанови про скасування призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.
Через плагіат в роботах нового міністра вчені антіплагіатної ініціативи «Дісергейт» виступили із заявою проти його призначення. А ексголова МОН Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вишів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти.