Процедурний закон Ради за термінами внесення змін до Конституції набуде чинності 30 січня

Поділитися
Процедурний закон Ради за термінами внесення змін до Конституції набуде чинності 30 січня 2 лютого заплановано відкриття 4-ї сесії Ради VIII скликання
Україна виконує законодавчу частину з імплементації Мінських угод.

Закон, яким депутати внесли зміни до регламенту українського парламенту в частині порядку попереднього затвердження і прийняття законопроекту про внесення змін в Основний закон України, опублікований у номері парламентській газеті "Голос України", датованому 29 грудня.

Згідно з відповідним законом, прийнятим Верховною Радою і підписаним президентом України Петром Порошенком у четвер, 28 січня, він набуває чинності на наступний день після його опублікування.

Як повідомлялося, на ранковому пленарному засіданні 28 січня Верховна Рада України внесла зміни до регламенту українського парламенту в частині порядку попереднього затвердження та прийняття законопроекту про внесення змін в Основний закон України. Через чотири години Порошенко підписав цей закон.

Зокрема, законодавці закріпили в регламенті норму: "Якщо законопроект про внесення змін до Конституції... був попередньо схвалений Верховною Радою і не був розглянутий на наступній черговій сесії після попереднього затвердження, то такий законопроект розглядається Верховною Радою наступної за нею чергової сесії".

31 серпня Верховна Рада попередньо схвалила законопроект (№2217а/П1), згідно з яким законопроект про зміни до Конституції, попередньо схвалений більшістю від конституційного складу парламенту, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради за нього проголосувало не менш як 300 народних депутатів. Проте, за оцінками експертів, поки що немає необхідних 300 голосів, оскільки значна частина депутатів переконана, що таким чином буде узаконений особливий статус ОРДЛО.

Згідно з календарним планом, останній пленарний тиждень поточної сесії буде проведено 25-29 січня, а закриття третьої сесії Верховної Ради 8-го скликання відбудеться 2 лютого. В цей же день заплановано відкриття 4-ї сесії.

19 січня Конституційний суд України надійшло конституційне подання 51 народного депутата про офіційне тлумачення положення ст. 155 Основного закону "на наступній черговій сесії Верховної Ради". КС розгляне це подання в п'ятницю, 29 січня.

Повідомлялося також, що депутати вирішили звернутися до КС у зв'язку з браком голосів для остаточного голосування за президентським законопроектом (№2217а/П1) про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації влади. Прийняття конституційних змін передбачено мінськими домовленостями, тому у запропонованому Порошенком проекті присутнє положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом.

Разом з тим керівник парламентської фракції "Блок Петра Порошенко" Юрій Луценко заявив, що у Верховній Раді є мінімально необхідні 300 голосів для остаточного затвердження проекту змін до Конституції в частині децентралізації, але нерозумно голосувати за нього без кроків агресора щодо врегулювання ситуації в Донбасі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі