Законопроект про внесення змін до Конституцію (в частині самоврядування) не буде виноситися на розгляд Верховної Ради України на поточній сесії, так як в парламенті не знайшлося 300 депутатів, готових його підтримати. Про це повідомив народний депутат України, лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко на своїй сторінці у Facebook ввечері у вівторок, 19 січня.
"За моєю інформацією, на Банковій прийнято рішення не протягувати зміну Конституції на наступному сесійному тижні, оскільки відсутні необхідні 300 голосів депутатів", − написав політик.
За моєю інформацією, на Банковій прийнято рішення не протягувати зміни до Конституції наступного сесійного тижня, оскіль...
Опубліковано Олегом Ляшком 19 січня 2016 р.
Інформацію про те, що голосування за поправки відкладено, підтвердив журналіст видання "Фокус" Мілан Лєліч. З посиланням на власні джерела він повідомив, що Адміністрація президента за допомогою рішення Конституційного суду має намір відтермінувати розгляд законопроекту парламентом до наступної чергової сесії, яка розпочнеться 2 лютого.
"В Конституційному суді було зареєстровано звернення 45 нардепів з проханням роз'яснити, що є "чергова сесія". Тому депутати просять пояснити - а раптом мова про ту "чергової сесії", яка розпочинається з 2 лютого. Тобто, якщо КС оперативно ухвалить рішення, що "чергова сесія" стартує з 2 лютого, то влада отримує набагато більше часу для торгу", − написав Лєліч на своїй сторінці в Facebook ввечері у вівторок, 19 січня.
За словами журналіста, даний хід узгоджений з усіма центрами прийняття рішень в Україні, і він дозволить Києву виграти час на переговорах у Мінську.
УПД. Переписал более понятно.На Банковой подсчитали, что 300 голосов за Конституцию не вырисовывается никак, от силы...
Опубліковано Milan Lelich 19 січня 2016 р.
Головний редактор видання "Лівий берег" Соня Кошкіна ввечері у вівторок написала в Facebook: "Значить так, Конституцію будуть валити. І я вже знаю як".
Значит так, Конституцию будут валить. И я уже знаю как. Скоро, на любимом lb.ua
Опубліковано Сонею Кошкиною 19 січня 2016 р.
Нагадаємо, лідери країн "нормандської четвірки" домовилися продовжити термін дії мінських угод на 2016 рік. Варто відзначити, що президент України Петро Порошенко більше не хоче підписувати з Путіним ніяких "Мінськів".
Мінські угоди були підписані 12 лютого за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає "виведення усіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під наглядом ОБСЄ" (п. 10), а також "проведення конституційної реформи в Україні з набуттям чинності до кінця 2015 року нової Конституції, яка передбачає в якості ключового елемента децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей" (п. 11).
Детальніше про зміни до Конституції читайте у статті заступника голови Верховної Ради Оксани Сироїд "Ще раз про особливості "особливостей самоуправління" у свіжому випуску "Дзеркала тижня".