Президент Асоціації фермерів: "У прокуратурі сьогодні працюють королі земельної кримінальної системи"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Президент Асоціації фермерів: Фото з відкритих Інтернет-джерел
На етапі підготовки до земельного ринку, який стартує з 1 липня 2021 року, включилися корупційні та силові схеми, пов'язані з порушенням прав фермерів.

Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак переконаний, що в Україні у сфері вирішення земельних питань працюють корупційні схеми які прикривають правоохоронці. Про це він розповів в інтерв’ю редакторці відділу політики Інні Ведерніковій.

"Буквально чотири дні тому в мене була розмова з виконавчим директором із приводу ситуації в Петровському районі. Фермер мав майже 50 гектарів землі в постійному користуванні. І раптом десять гектарів кудись зникли. Як з’ясувалося, одна креативна працівниця Держгеокадастру розділила їх на п’ять осіб, а потім скупила в них землю по 10 тисяч за гектар. І, відповідно, запропонувала фермеру викупити в неї його ж землю. По 20 тисяч за гектар", - пригадав Стрижак.

Однак, за його словами, фермер, побачивши порушення закону, пішов до прокуратури, після чого людина від цього ж прокурора запропонувала фермеру угоду — по 30 тисяч за гектар.

"Важко сказати, яким чином питання про землю перейшло до силовиків, але пропозицію озвучили від них. Тут не тільки від землі відмовишся, але й жити не захочеш. Ви розумієте, яка система в нас працює? І це далеко не поодинокий випадок. Тому можу абсолютно відповідально заявити, що сьогодні королі земельної кримінальної системи працюють у прокуратурі", - заявив президент Асоціації фермерів.

Він підкреслив, що прокуратура "мала навести порядок не лише в Держгеокадастрі, а й в ОТГ, яким нещодавно закон передав державні землі між населеними пунктами. Земельний банк із Укрдержфонду перемістився до прокуратури".

"Понад те, представники Світового банку, з якими я продовжую спілкуватися, жахаються від фактів, з якими сьогодні зустрічаються. Включилося чимало різних схем», - зазначив співрозмовник. Ми докладно описували їх у матеріалі "Монетизація землі"

На думку Стрижака, зарубіжні партнери виявилися неготовими зустрітися з таким рівнем корупції в Україні.

"І це лише підготовчий етап земельної реформи. У нас у країні часто крадуть "лендкрузери", але чомусь нікому не спадає на думку узаконити це. А от із землею ми спостерігаємо саме такий процес», - резюмував президент Асоціації фермерів.

То чому команда Зеленського, пообіцявши підтримати фермерів, згорнула всі програми і заблокувала їхні казначейські рахунки? Навіщо заступникові міністра від агрохолдингів кишенькова геошка, яка нібито об'єднала фермерів? Чия рука лізе в Держгеокадастр і відбирає землю у фермерів, а потім продає їм же втридорога? До чого тут прокуратура, і як вона "наглядає" за тим, що відбувається на готовому до відкриття ринку? Хто рейдерить успішні фермерські кооперативи, і чому йому за це нічого не буде? Де візьмуть гроші ослаблені фінансово фермери, щоб із 1 липня купувати землю? Чи не потраплять вони, зрештою, в боргову кабалу до банків, які очікують здобичі? Чи є в ухвалених законах запобіжники, що можуть не дати агромагнатам скупити землю через підконтрольних фізосіб не дочекавшись 2024-го року? Відповіді на ці та багато інших запитань читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з президентом Асоціації фермерів та приватних землевласників України Миколою Стрижаком.

Попереднє інтерв’ю з Миколою Стрижаком, де він розповів ZN.UA про своє ставлення до земельної реформи, читайте за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі