Правозахисники вимагали від Венедіктової пояснити відсторонення Мамедова від “департаменту війни” – відео

Поділитися
Правозахисники вимагали від Венедіктової пояснити відсторонення Мамедова від “департаменту війни” – відео Фото: ZMINA
Вони занепокоєні рішенням генпрокурорки

У п’ятницю, 2 липня, під Офісом генпрокурора правозахисники під час акції вимагали від генеральної прокурорки Ірини Венедіктової пояснень щодо раптового відсторонення заступника генерального прокурора Гюндуза Мамедова від керівництва департаментом нагляду за кримінальними справами щодо злочинів, здійснених в умовах збройного конфлікту та щодо підпорядкування структури самій Венедіктовій.

Венедіктова 29 червня підписала наказ і вивела "департамент війни" з підпорядкування заступника генпрокурора Гюндуз Мамедова. Його спочатку передали в підпорядкування заступник генпрокурора Максиму Якубовському, який раніше був юристом проросійського політика Віктора Медведчука. Але Якубовський очолював департамент менше ніж добу - Венедіктова передала ці повноваження самій собі.

Низка правозахисних та громадських організацій вже звернулися до посольств, щоб дипломати рекомендували Венедіктовій повернути Мамедову "департамент війни". Вони також просили президента забезпечити незалежність департаменту, який генпрокурорка забрала у Мамедова.

Правозахисники занепокоєні рішенням Венедіктової, адже до цього діяльність “департаменту війни” під керівництвом Мамедова була чи не єдиним напрямом роботи Офісу генпрокурора, який дійсно показував ефективні результати.

“Таке рішення генпрокурорки загрозливе, бо зміни відбуваються без жодного пояснення, і це схоже на приховану політику припинення роботи цього департаменту. Тому ми вимагаємо, щоб нам роз’яснили ситуацію”, - заявив директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

Якщо рішення Венедіктової політичне, каже голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, то дії генеральної прокурорки можуть призвести до знищення “департаменту війни”, що допоможе злочинцям уникнути відповідальності за воєнні злочини, скоєні на окупованих територіях.

Єдиний спосіб зупинити воєнні злочини – це міжнародні суди та українська національна правова система, вважає голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

“Ми втратили перші роки війни для розслідувань злочинів, з 2014 року відбулося вже шість змін прокурорів, і тільки з появою “департаменту війни” під керівництвом Гюндуза Мамедова ми побачили волю розслідувати тортури, вбивства, переслідування, - каже Печончик і додає, - у Венедіктової немає жодних знань у міжнародному праві та стратегічного бачення, як розслідувати ці злочини”.

Наприкінці брифінгу правозахисники передали Венедіктовій лист з проханням про зустріч щодо ситуації, що склалася навколо звільнення Гюндуза Мамєдова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі