Заступника генпрокурора Мамедова позбавили доступу до держтаємниці напередодні річниці трагедії MH17 - Решетилова

Поділитися
Заступника генпрокурора Мамедова позбавили доступу до держтаємниці напередодні річниці трагедії MH17 - Решетилова Решетилова побоюється, що у Венедиктової готують грунт для звільнення Мамедова, щоб знизити активність України в розслідуванні справи малазійського "Боїнга" © пресслужба Гюндуза Мамедова
Наказ підписав заступник Венедіктової Якубовський, який аж день очолював відібраний у Мамедова «департамент війни».

Заступника генерального прокурора Гюндуз Мамедова, з підпорядкування якого напередодні вивели «департамент війни», позбавили доступу до державної таємниці. Відповідний наказ підписав інший заступник генпрокурора Максим Якубовський, повідомила правозахисниця Ольга Решетилова.

«Один заступник Венедіктової позбавляє іншого заступника доступу до державної таємниці. З абсолютно надуманих причин», - написала Решетилова у Facebook увечері в четвер, 1 липня.

Вона зазначила, що цей наказ може стати підставою для звільнення Мамедова. На думку Решетилової, ця активність пов'язана з наближенням сьомих роковин трагедії MH17: розслідуванням авіакатастрофи керував саме очолюваний Мамедовим департамент.

«Гюндуз Мамедов очолює слідчу групу від України в Joint Investigation Team. І його роль у процесі розслідування МН17, м'яко кажучи, надзвичайно важлива. Моя дуже обгрунтована підозра в тому, що комусь дуже не подобається активність України навколо цього розслідування. Тому правдами і неправдами цю активність потрібно знизити», - поділилася побоюваннями Решетилова.

Правозахисниця висловила сумнів у тому, що Ірина Венедіктова і її заступник Якубовський діють самостійно, допустивши, що вони «сліпо виконують чиїсь вказівки».

«Ситуація надзвичайно загрозлива», - резюмувала Решетилова.

29 червня генпрокурор Ірина Венедіктова вивела департамент нагляду за розслідуванням кримінальних проваджень щодо злочинів, здійснених в умовах збройного конфлікту, з підпорядкування заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова і передала його іншому заступнику Максиму Якубовскому, який раніше працював у структурах Віктора Медведчука.

У веденні Якубовського департамент пробув лише один день - Венедіктова забрала ці повноваження собі.

Неурядові правозахисні організації та адвокати потерпілих у справах, що вів «департамент війни», виступили з колективним зверненням до посольств та міжнародних організацій. Їх попросили рекомендувати Венедіктовій скасувати своє рішення і закликати президента Володимира Зеленського забезпечити незалежність прокурорів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі