Венедіктова забрала в юриста Медведчука керівництво «департаментом війни»

01 липня, 2021, 12:36 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Максим Якубовський очолював департамент менше доби.

Венедіктова забрала в юриста Медведчука керівництво «департаментом війни»
© Тетяна Кагановська / Facebook

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала наказ про внесення змін у розподіл обов’язків між керівництвом Офісу генпрокурора.

Цим наказом Венедіктова забрала в свого заступника Максима Якубовського керівництво Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, та передала ці повноваження собі. Наказом Венедіктової керівництво Департаментом взагалі виключається з обов’язків заступника генпрокурора Якубовського.

Нагадаємо, генпрокурорка Венедіктова 29 червня підписала наказ, відповідно до якого «департамент війни» був виведений з підпорядкування заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова та переданий в підпорядкування заступнику генпрокурора Максиму Якубовскому. 

Якубовський був юристом у компаніях, пов'язаних з проросійським політиком Віктором Медведчуком, працював у його партії «Український вибір». 

Читайте також: Венедіктова вирішила віддати Якубовському департамент щодо справ Майдану – голова ЦПК

За інформацією ZN.UA, «департамент війни» був створений ще в структурі Генеральної прокуратури в жовтні 2019 року. Департамент, по суті, є мозковим центром, який формує єдину практику з розслідування тяжких злочинів і грубих порушень прав людини на основі міжнародної практики. Ініціатором і ідеологом створення подібного підрозділу на центральному рівні став заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

Related video

Нині департамент координує розслідування таких резонансних справ, як захоплення Криму, MH17, Іловайську та Дебальцевську трагедії, захоплення моряків в Керченській протоці, а також катастрофу українського пасажирського літака в Ірані – загалом 160 масштабних кримінальних проваджень стосовно 177 осіб. 

За час роботи «департаменту війни» завершено розслідування стосовно багатьох високопоставлених кримських колаборантів і російських окупантів, налагоджена робота з виявлення, фіксації та координації розслідувань найтяжчих воєнних злочинів у Криму і Донбасі, починаючи з 2014 року.

З 2019 року істотно активізована робота з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду, що дозволило МКС завершити попереднє розслідування ситуації в Україні та визнати наявність міжнародного збройного конфлікту.

За матеріалами: ZN.UA / Підготував/ла : Ольга Чекіс
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК