Посол Угорщини вважає українську мову складною для вивчення нацменшинами

Поділитися
Посол Угорщини вважає українську мову складною для вивчення нацменшинами Угорщина проти українського закону про освіту © https://nbnews.com.ua/
На думку дипломата, закріплена законом "Про освіту" система призведе до того, що діти "ані угорською, ані українською не говоритимуть".

Посол Угорщини Іштван Ійдярто вважає, що в українських школах, де навчаються представники національних меншин, має бути менше української. Таку думку дипломат висловив в інтерв'ю "Главкому".

"Український підхід полягає в тому, що з 5 по 11 клас більшість предметів викладатимуться українською. Наш підхід – дитина має вивчати предмети на своїй рідній мові, оскільки саме на рідній мові краще засвоюється матеріал. Українська викладалася б п'ять разів на тиждень. Думаю, це дозволило б вивчати її не гірше, ніж так, як пропонує українська сторона", - зазначив він.

Водночас Ійдярто висловив незгоду з тим, що угорці на Закарпатті погано володіють українською, через що мають проблеми з подальшим навчанням та працевлаштуванням в Україні.

"Найголовніший аргумент української сторони - це те, що угорці або інші нацменшини погано або взагалі не розмовляють українською мовою. Але це питання підходу, питання можливостей: скільки годин на тиждень тієї чи іншої мови (викладається - ред.)", - вважає він.

За його словами, вивчити українську представникам угорської нацменшини може бути дуже складно, оскільки "є плутанина з російською".

"Змішана система, яку пропонується ввести, призведе до того, що діти ані угорською, ані українською говорити не будуть", - побоюється Ійдярто.

Водночас, говорячи про часи радянської окупації України та Угорщини, посол згадував, що мешканці Закарпаття зазвичай володіли трьома мовами на достатньому рівні.

Закон України "Про освіту" набув чинності 28 вересня 2017 року. Відповідно до статті 7, дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчатимуть як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов ЄС, на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Нагадаємо, 16 липня очільник Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сірято заявив, що в Угорщини є план покращення стосунків з Україною, і назвав умови, за яких Будапешт перестане блокувати переговори України з НАТО.

У МЗС Угорщини сподіваються на президента Володимира Зеленського, разом з яким зможуть вирішити "проблемні питання", що стосуються угорської національної меншини в Україні. Президент Угорщини Янош Адер, який був присутнім на інавгурації Зеленського, запросив нового голову України відвідати Угорщину. Він також назвав обнадійливими перші переговори із Зеленським.

Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.

Докладніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі