Таку заяву міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто зробив на пресконференції в Інституті ім. Ференца Ракоці ІІ у Береговому.
"Новий етап в стосунках України та Угорщини можливий тільки після виборів в парламент. Ми відверто сподіваємося на те, що в Києві складається така ситуація в парламенті, що зробить можливим значне покращення відносин між нашими країнами" - цитує Сіярто "Укрінформ".
За словами очільника МЗС, в Угорщини є план покращення стосунків з Україною, однак його головною вимогою є скасування мовної статті закону "Про освіту".
"У нас є план, як саме треба покращувати ці стосунки, але для цього нам потрібна і українська влада. Як тільки вона поверне угорській спільноті її права на навчання рідною мовою, ми зможемо налагодити дуже інтенсивне економічне співробітництво на благо двох країн", - заявив дипломат.
За словами Сіярто, йдеться про виділення 50 мільйонів євро на розвиток прикордонної інфраструктури Закарпаття та побудову чотирьох нових КПП на кордоні, розблокування євроатлантичних прагнень України та налагодження співробітництва комісій у питаннях нацменшин і екологічних питаннях.
Раніше у МЗС України заявили, що нещодавня зустріч прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з головою Товариства угорської культури Закарпаття, народним депутатом України Василем Брензовичем у Будапешті, низка візитів у Закарпатську область офіційних осіб Угорщини і публічних заяв агітаційного характеру на підтримку зазначеного та інших кандидатів на виборах у Верховну Раду викликають стурбованість.
16 липня у Берегове приїхав голова МЗС Угорщини Петер Сіярто, який має намір зустрітися з лідерами угорських організацій. Як відомо, 21 липня в Україні відбудуться парламентські вибори, і лідери угорських організацій Закарпаття балотуються за мажоритарними округами.
У МЗС Угорщини сподіваються на президента Володимира Зеленського, разом з яким зможуть вирішити "проблемні питання", що стосуються угорської національної меншини в Україні. Президент Угорщини Янош Адер, який був присутнім на інавгурації Зеленського, запросив нового голову України відвідати Угорщину. Він також назвав обнадійливими перші переговори із Зеленським.
Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.
Докладніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".