Україна вживе заходів, щоб у майбутньому не допустити неузгоджені візити угорської влади на Закарпаття. Про це заявив у вівторок, 16 липня, на брифінгу в Києві заступник голови Офісу президента України Вадим Пристайко.
"Мені здається, що в такий момент (напередодні виборів, – ред.) можна було б, як сусідня держава, дружня до нас, утриматися від таких поїздок. Така рекомендація була. На жаль, наші колеги не почули нас, діяли волюнтаристськи. Ми цивілізована держава, ми намагаємося не забороняти в'їзд, наприклад, міністру Сіярто (глава МЗС Угорщини, - ред.)", - сказав Пристайко.
За його словами, Україна пропонувала угорським чиновникам, зокрема, Петеру Сіярто, приїхати в Київ і зустрітися з колегами, після чого поїхати на Закарпаття разом з представником українського МЗС. Угорська сторона не відреагувала на пропозицію, сказав Пристайко.
"Я вважаю, що така практика є неприйнятною. МЗС зі своїм новим керівництвом і Офіс президента вживатимуть заходів, щоб такого більше не відбувалося", - додав він.
Раніше у МЗС України заявили, що недавня зустріч прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з головою Товариства угорської культури Закарпаття, народним депутатом України Василем Брензовичем у Будапешті, низка візитів в Закарпатську область офіційних осіб Угорщини і публічних заяв агітаційного характеру на підтримку зазначеного та інших кандидатів на виборах у Верховну Раду викликають стурбованість.
16 липня у Берегово має приїхати глава МЗС Угорщини Петер Сіярто, який має намір зустрітися з лідерами угорських організацій.
Як відомо, 21 липня в Україні пройдуть парламентські вибори, і лідери угорських організацій Закарпаття балотуються за мажоритарними округами.
Раніше у МЗС Угорщини відзначили, що сподіваються на президента Володимира Зеленського, разом з яким зможуть вирішити "проблемні питання", що стосуються угорської національної меншини в Україні. Президент Угорщини Янош Адер, який був присутнім на інавгурації Зеленського, запросив нового главу України відвідати Угорщину. Він також назвав обнадійливими перші переговори із Зеленським.
Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.
Детальніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику"Дзеркало тижня. Україна".