Посли G7 відреагували на спробу скасувати антикорупційні реформи

Поділитися
Посли G7 відреагували на спробу скасувати антикорупційні реформи © G7 Japan
Дипломати найбільших економік світу впевнені в тому, що Україна не має повертатися в минуле

Посли країн "Великої сімки" (G7) в Україні стривожені спробами скасувати антикорупційні реформи, які проводяться в країні з 2014 року.

"Посли країн G7 стурбовані зусиллями скасувати антикорупційні реформи, які відбулися після Революції Гідності. Ми підтримуємо український народ, який продовжує боротися за втілення свого прагнення до багатої та демократичної України. Був досягнутий уже такий значний прогрес, Україна не повинна повертатися в минуле", - твітнули дипломати в четвер.

27 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації. Так само суд скасував низку положень закону про запобігання корупції.

Раніше президент України Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання РНБО в зв'язку зі скандальним рішенням Конституційного суду.

Президент Володимир Зеленський очікує від суддів Конституційного суду пояснень про причини, за якими КСУ прийняв останні спірні резонансні рішення, заявив радник глави Офісу глави держави Михайло Подоляк. Йдеться про рішення, яким КСУ визнав неконституційними ряд положень закону "Про протидію корупції".

Рішення Конституційного суду України про скасування ключових антикорупційних повноважень НАПКА, кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською Комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму, йдеться в листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанишиної.

При цьому Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов заявив, що рішення певних органів державної влади становлять загрозу національній безпеці України. 

Конституційний суд України, скасувавши більшу частину антикорупційної реформи, задовольнив примха деяких народних депутатів. Крім того КСУ просто знищив своїм рішенням Національне агентство по запобіганню корупції і електронне декларування чиновників, заявили у Transparency International Ukraine. В організації підкреслюють, що КСУ знадобилася всього лише тиждень, щоб "всебічно досліджувати" науково-експертні позиції і пояснення від ряду інститутів і експертів.

Найбільш скептично налаштовані до діяльності команди Зеленського знову отримали причину для підтвердження своїх очікувань. Конституційний суд України вкотре «пройшовся» по антикорупційній інфраструктурі. Детальніше читайте в статті Олександра Лємєнова "Антикорупційний постріл в ногу Зеленського".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі