Обговорення питань організації місцевих виборів у Донбасі можливе тільки після чіткої заяви "ДНР"/"ЛНР" про відмову проведення псевдовиборів 18 жовтня і 1 листопада на територіях, непідконтрольних Україні. Про це заявив президент Петро Порошенко за підсумками наради з представником України в тристоронньої контактній групі.
"Глава держави запропонував у роботі підгрупи з політичних питань виходити з того, що подальше результативне обговорення питань організації місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей можливо лише після того, як буде дано чітке заяву про відмову від намірів проводити псевдовыборы 18 жовтня і 1 листопада", - йдеться в повідомленні прес-служби.
Порошенко також підкреслив, що проведення фейкових виборів 2 листопада минулого року фактично зірвало виконання Мінських домовленостей.
Крім того, президент повідомив, що Україна буде наполягати на забезпеченні безперешкодного доступу представників Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ до неконтрольованих ділянках кордону з РФ.
"Україна наполягатиме на забезпеченні безперешкодного доступу представників СММ ОБСЄ не тільки до буферної зони, але і до тимчасово неконтрольованим ділянок українсько-російського кордону", - розповів він.
При цьому Порошенко зазначив, що актуальним є питання створення окремої, п'ятої підгрупи в рамках Тристоронньої контактної групи з питань українсько-російського кордону.
14 липня Верховна Рада прийняла закон про місцеві вибори, який виключає участь політичних блоків, а також передбачає, що вибори не відбудуться на частини Донбасу та Криму. Згідно йому місцеві вибори повинні відбутися 25 жовтня.
Незважаючи на це бойовики "ЛНР" вирішили "призначити" місцеві вибори на 1 листопада
"ДНР" - 18 жовтня.
Як писав в DT.UA Сергій Рахманін у статті "Конституляція?", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а з недавніх пір і Сполучені Штати, не бачать в найближчому майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України.