Проведення нормальних демократичних виборів на непідконтрольній Україні частині Донбасу поки складно уявити.
Про це в інтерв'ю DT.UA заявив посол України в США Валерій Чалий.
"Для цього має відбутися переосмислення в людей, які залишилися в цих регіонах. Більше того, напевно, туди мають повернутися люди, які були змушені залишити рідні місця. У них зараз теж відбувається трансформація поглядів. Сьогодні дедалі більше людей розуміють відмінність між тим, що було в Україні раніше, і що вони отримали сьогодні - і в Криму, і на окупованих територіях у Донбасі", - сказав Чалий.
Тим не менш, відповідаючи на запитання, чи не побоюється він того, щоб все-таки були обрані більш-менш притомні представники "бунтівних" регіонів, вибори будуть визнані ОБСЄ та іншими міжнародними спостерігачами "в цілому" демократичними, незважаючи на "окремі порушення", Чалий відповів: "Якщо це БДІПЛ ОБСЄ, то в нього є чіткі критерії й стандарти проведення виборів. Це питання авторитету організації. Тому я не допускаю ситуації, коли демократична інституція може вчинити врозріз зі своїми правилами. Просто необхідно так підготувати процес, щоб потім не довелося шукати складні компроміси".
Детальніше про взаємини між Україною та США, про постачання Заходом озброєнь Україні, а також про майбутні вибори в Донбасі і складнощі врегулювання конфлікту з Росією читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної з Валерієм Чалим: "Україна, яка віддала 1240 ядерних боєголовок, повинна мати право отримати хоча б тисячу Javelin" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
10 липня президент призначив Валерія Чалого послом України в США. До цього моменту Чалий працював заступником глави Адміністрації президента.