Порошенко доручив готуватися до деокупації та реінтеграції Криму

Поділитися
Порошенко доручив готуватися до деокупації та реінтеграції Криму Порошенко доручив готуватися до деокупації та реінтеграції Криму © Сайт президента України
Крим рано чи пізно повернеться до складу України, впевнений Порошенко. Президент дав доручення РНБО, військовим і дипломатам.

Президент України Петро Порошенко доручив підготувати спеціальне засідання РНБО для уточнення стратегії з реінтеграції Криму в Україну.

"Крим був, є і залишиться невід'ємною частиною Української держави, а країну-злодія буде примушено повернути вкрадене. Саме так станеться рано чи пізно, яким би тривалим не виявився процес деокупації півострова", - йдеться в заяві Порошенко.

Президент також зазначив, що очікує від Кабінету міністрів детального плану-графіку захисту національних інтересів України в міжнародних судах, притягнення держави-агресора до відповідальності перед Україною як державою та українськими приватними компаніями.

Порошенко нагадав, що Україна не визнає і ніколи не збирається визнавати де-юре російськими громадянами тих жителів півострова, які отримали російські паспорти. "У Криму не живуть громадяни Росії, він населений винятково громадянами України, там наші люди живуть на нашій території, яка лише тимчасово окупована", - зазначив він.

"До моменту повернення Криму на визначене йому історією місце у складі України ключовий нашим завданням є захист прав і свобод громадян в Криму, підтримка будь-яких джерел законного опору окупаційним російської влади та її місцевим "Гоблін-маріонеткам"", - підкреслив президент.

Порошенко вважає, що головною передумовою реінтеграції тимчасово окупованій території "є випереджальний розвиток економіки України, її демократичних інститутів та механізмів захисту прав людини, зростання рівня і якості життя людей".

"Особливо ціную спротив окупантам, який розпочав ще 26 лютого 2014 року та чинить мужній та багатостраждальний кримськотатарський народ, Меджліс та його провідники", - підкреслив президент.

Президент також доручив Міністерству оборони і Генштабу Збройних сил України подати пропозиції щодо суттєвого посилення військових можливостей України в Херсонській області та вздовж всього чорноморського узбережжя.

Читайте також: США не хотіли, щоб в Криму почався російсько-американський конфлікт – екс-радник президента США

15 вересня 2015 року Верховна Рада уточнила дату початку окупації Криму військами Російської Федерації - 20 лютого 2014 року.

22 лютого 2016 року на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони була оприлюднена повна стенограма засідання РНБО, яке відбулося 28 лютого 2014 у зв'язку з подіями в Криму.

25 лютого міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що стратегія по відновлення українського суверенітету в Криму складається з політико-дипломатичної та інформаційної складових.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі