Стратегія відновлення українського суверенітету в Криму складається з політико-дипломатичної та інформаційної компонентів.
Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив в ефірі телеканалу "1+1" увечері в четвер, 25 лютого.
"Така стратегія у нас є", – повідомив глава МЗС.
Перша частина плану – політико-дипломатична передбачає підтримку єдності та солідарності з Україною цивілізованого світу, невизнання окупації Криму та продовження дії санкцій проти Росії.
Міністр підкреслив, що слід тиснути на Росію в рамках міжнародних конвенцій: конвенції з морського права, конвенціі із боротьбі з тероризмом, а також підтримувати українські компанії, які судяться в арбітражі для компенсації збитків від анексії Криму
Інформаційний компонент стратегії передбачає активізацію роботи серед населення окупованого півострова.
"Жителі Криму знаходяться під божевільною пропагандою, ми повинні їм показати нашим прикладом, що їхнє майбутнє – в європейській демократичній Україні", – підкреслив міністр.
Нагадаємо, 5 лютого міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив про намір залучити Туреччину і ряд міжнародних організацій до багатосторонніх переговорів із деокупації Криму у форматі Женева+.
4 лютого Європарламент прийняв резоюцию, в якій підтримав запропонований Україною формат переговорів із деокупації півострова.
У січні Давоському форумі українська делегація заявила про необхідність створення міжнародного дипломатичного форуму, до якого б увійшли Україна, Росія, а також США, Євросоюз і, можливо, Канада та Великобританія.
20 січня президент України Петро Порошенко підписав указ про створення служби з деокупації Криму. Київ має намір запустити в 2016 році дипломатичну ініціативу, спрямовану на відновлення українського суверенітету над тимчасово окупованим півостровом.