Україна розраховує залучити Туреччину до нових переговорів щодо деокупації Криму

Поділитися
Україна розраховує залучити Туреччину до нових переговорів щодо деокупації Криму У Криму в умовах окупації немає майбутнього © nocens.ru
Глава МЗС Клімкін має намір підняти питання повернення Криму Україні на майбутніх переговорах міністрів закордонних справ "Нормандської четвірки".

Україна в рамках нового формату переговорів щодо деокупації Криму у форматі "Женева+" хотіла б залучити таких партнерів, як Туреччина і ще ряд міжнародних організацій, повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Женевський формат як основа зрозуміла, але там повинні бути й інші представники", - сказав він після засідання комітету Верховної Ради з закордонних справ у п'ятницю в Києві, 5 лютого.

Клімкін нагадав, що раніше Туреччина направляла неофіційну місію в Крим, яка зафіксувала порушення. "Питання - чи можуть турецькі представники приймати участь в обговоренні гуманітарної проблематики? Я вважаю, що можуть, що вони повинні бути запрошені. Це ж стосується і міжнародних організацій", - додав Клімкін.

Читайте також: Шість українських компаній подали позови проти Росії через втрату майна в Криму

Він розповів, що в ході засідання будуть порушуватися питання безпеки: припинення обстрілів і доступу спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ на всю окуповану територію і до межі.

За словами міністра, належить обговорення міжнародного компонента: "буде це миротворча місія або це буде поліцейська місія ОБСЄ. Він додав, що має намір обговорити це питання з главою МЗС Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайєром.

Клімкін повідомив про те, що має намір підняти питання деокупації Криму на майбутній зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" 13 лютого.

"Ми тиснемо. Звичайно, Росія каже, що поки це не предмет обговорення. Я, до речі, підніму це під час нашої "нормандської зустрічі", вона відбудеться в Мюнхені, або вона відбудеться не в Мюнхені... І будемо послідовно тиснути разом з нашими партнерами. Ми поступово здобуваємо міжнародну підтримку", - підкреслив Клімкін, цитує його УНІАН.

Читайте також: В окупованому Криму влада продовжує репресивні практики - HRW

"Спочатку потрібно почати ці дискусії. У нас є питання, які стосуються гуманітарного, екологічного, економічного, навігаційного вимірювання і безпеки, і, нарешті, самого статусу тимчасово окупованого Криму. Чи ми зможемо почати з Росією дискусії з усіх питань одночасно - це питання подальшого обговорення", - підкреслив міністр.

Клімкін висловив надію, що Росія розуміє, що у Криму в умовах окупації немає майбутнього.

Читайте також: Путін призначив губернатором Тульської області генерала, який курирував анексію Криму і втечу Януковича – Ъ

Раніше 20 січня президент України Петро Порошенко підписав указ про створення служби з деокупації Криму. Київ має намір запустити в 2016 році дипломатичну ініціативу, спрямовану на відновлення українського суверенітету над тимчасово окупованим півостровом.

Зокрема, Україна планує створити дипломатичний форум, аналогічний женевському формату, до якого б увійшли Україна, Росія, а також США, Євросоюз і, можливо, Канада і Великобританія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі