Європарламент висловився за новий формат переговорів щодо деокупації Криму

Поділитися
Європарламент висловився за новий формат переговорів щодо деокупації Криму © Фото з відкритих джерел, Twitter
Парламент ЄС пов'язав зняття санкцій з Росії з відновленням контролю України над Кримом, для чого може бути створений розширений формат "Женева плюс".

Європейський парламент ухвалив резолюцію, якою пов'язав питання зняття санкцій з Росії з відновленням контролю України над окупованим півостровом, і закликав Москву почати переговори з Києвом та іншими сторонами деокупації Криму.

В ухваленому у четвер, 4 лютого, документі, зазначається: "ЄП вітає ініціативу України про створення міжнародного механізму переговорів з відновлення українського суверенітету над Кримом у форматі "Женева плюс", який повинен включати безпосередню участь з боку ЄС; закликає Росію почати переговори з Україною та іншими сторонами по деокупації Криму".

Парламент ЄС "знову підтверджує рішучу прихильність суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів і її вільному і суверенного вибору йти по європейському шляху", - йдеться в резолюції.

Депутати нагадали, що країни ЄС продовжать політику невизнання анексії Криму.

"Відновлення контролю України над півостровом є однією з умов, необхідних для відновлення співпраці з Російською Федерацією, в тому числі призупинення відповідних санкцій", - підкреслюється в резолюції.

Європарламент також засудив порушення прав людини в Криму, в першу чергу кримських татар, "жорсткі обмеження свободи вираження думок, асоціацій та мирних зібрань" на території Криму.

ЕП прямо вказує на те, що Росія "несе відповідальність за безпеку населення, дотримання прав людини, культурних і релігійних прав корінних татар та інших меншин Криму, за підтримання правопорядку в Криму".

У зв'язку з цим парламентарії закликали російську владу в Криму ефективно і неупереджено розслідувати всі випадки порушення прав людини, в тому числі зникнення людей і застосування тортур, а також надавати безперешкодний доступ у Крим представникам міжнародних організацій і незалежних експертів ОБСЄ, ООН, Ради Європи, а також будь-яких правозахисних НКО і новинних ЗМІ.

Євродепутати вітали візит у Крим спецпредставника генсека Ради Європи, очікують його оцінки ситуації та висновки.

Вони підтвердили підтримку заборони імпорту з Криму в ЄС товарів без сертифіката українського походження, а також обмежень експорту в Крим окремих видів товарів і технологій, інвестицій, торгівлі та послуг.

Резолюцією Європарламент закликав Раду ЄС продовжувати санкції "до повної реінтеграції Криму в правову систему України".

Європарламент засудив "мілітаризацію Кримського півострова", а також "погрози Росії розмістити в Криму ядерну зброю".

Раніше 20 січня президент України Петро Порошенко підписав указ про створення служби з деокупації Криму. Київ має намір запустити в 2016 році дипломатичну ініціативу, спрямовану на відновлення українського суверенітету над тимчасово окупованим півостровом.

Зокрема, Україна планує створити дипломатичний форум, аналогічний женевському формату, до якого б увійшли Україна, Росія, а також США, Євросоюз і, можливо, Канада і Великобританія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі