Під час роботи в прокуратурі Труба довів до суду лише одну справу про корупцію – ЗМІ

Поділитися
Під час роботи в прокуратурі Труба довів до суду лише одну справу про корупцію – ЗМІ Журналісти з'ясували, чим Труба займався в прокуратурі © Голос народу
Сільський голова відбувся умовним терміном за отримання 1 тисячі доларів хабара.

Під час роботи в прокуратурі Роман Труба, призначений директором Державного бюро розслідувань, вів переважно справи про побутове насильство, вирощуванні маку і конопель, грабежі та крадіжки.

Журналістам проекту "Наші гроші" вдалося виявити в Єдиному реєстрі судових рішень 16 обвинувальних вироків за 2011-2013 роки, в яких в якості державного обвинувача фігурує Труба.

Серед них лише одна справа стосується корупції – отримання 1 тисячі доларів хабара головою Кротошинської сільської ради за передачу в приватну власність 12 соток землі вартістю 128 тисяч гривень. У 2013 році обвинуваченого звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном у два роки.

Крім того, в тому ж році Труба домігся обвинувального вироку по двох справах про ДТП зі смертельним результатом. У першому випадку, водій автомобіля Mercedes-Benz, який грубо порушив правила і збив на смерть пішохода, був звільнений від відбування покарання із випробувальним терміном у два роки. У другому випадку, водія вантажівки "ЗІЛ" засудили до трьох років позбавлення волі за наїзд на дитину-велосипедиста, в результаті якої та померла.

Однією з найбільш резонансних справ, які вів майбутній директор ДБР, стала справа про пограбування жінки-адвоката двома п'яними чоловіками на автодорозі Київ-Чоп. Звинувачених засудили до чотирьох і п'яти років позбавлення волі відповідно.

Крім того, Труба представляв обвинувачення в суді по справах про крадіжку алюмінієвої драбини вартістю 485 грн., шести аркушів оцинкованого заліза вартістю 561 грн., 16 метрів електричного кабелю і каркаса теплиці, ювелірних прикрас вартістю 7,4 тис. грн, раніше судимим чоловіком у колишньої дружини.

Прокурор Труба домігся визнання винними двох пенсіонерок за вирощування маку і конопель на своїх земельних ділянках. Обидві жінки були звільнені від відбування покарання.

Також екс-прокурор вів справи про ухилення від громадських робіт, подання фальшивої довідки про доходи, а також нанесення тілесних ушкоджень членам сім'ї особами в стані алкогольного сп'яніння.

З 2011 по 2014 рік Роман Труба працював у Пустомитівській районній прокуратурі Львівської області, а перед цим з 2008 року обіймав посаду заступника начальника слідчого відділу обласної прокуратури.

У 2014 році Трубу перевели до Головного слідчого управління Генпрокуратури, якою тоді керував Олег Махніцький. Згідно з інформацією, якою володіє виконавчий директор "Центру протидії корупції" Дар'я Каленюк, при генпрокурорах Олегові Махницькому та Віталієві Яремі, Труба займався справами екс-чиновників режиму екс-президента-втікача Януковича, які потрапили до санкційних списків Європейського Союзу.

Після призначення на посаду генпрокурора Віктора Шокіна Трубу понизили в посаді, після чого він звільнився їх органів прокуратури.

Як відомо, 12 листопада 2015 року Верховна Рада прийняла закон про Державне бюро розслідувань.

16 листопада 2017 року конкурсна комісія директором ДБР обрала Романа Трубу, а його першим заступником - Ольгу Варченко.

22 листопада президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Труби на посаду керівника ДБР.

Зазначимо, що за інформацією DT.UA, саме секретар РНБО Олександр Турчинов погоджував із президентом Петром Порошенком кандидатуру Романа Труби у зв'язку із дискредитацією "кандидата від Банкової" Олексія Горащенкова. "За нашою інформацією, Роман Труба є кумом співробітника прокуратури Ігоря Щербини... Щербина знайомить Трубу, як потенційного кандидата на керівні посади в ДБР, із впливовим народним депутатом від "Народного фронту" Сергієм Пашинським. Останній, у свою чергу, вустами секретаря Ради національної безпеки та оборони Олександра Турчинова погоджує кандидатуру Романа Труби із президентом Петром Порошенком. Як наслідок - нікому не відомий кандидат вийшов на перші позиції в конкурсі, обійшовши Анатолія Матіоса і Ольгу Варченко", - пише у своєму матеріалі для DT.UA експерт "Реанімаційного пакету реформ" Олександр Леменов.

Детальніше про результати відбору керівництва ДБР і його політичні наслідки читайте в матеріалі Олександра Леменова "ДБР: незалежному органу - залежне керівництво" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Зазначимо, що ДБР - це надпотужний правоохоронний орган, який налічуватиме в штаті до 1,5 тис. співробітників і покликаний розслідувати злочини посадових осіб найвищого рівня - екс-президентів, членів уряду, керівників відомств, а також правоохоронців і суддів, - крім тих правопорушень, які підслідні НАБУ. Також до бюро будуть належати військові злочини, які зараз розслідуються підлеглими Анатолія Матіоса.

Після створення бюро фактично отримає слідчі функції, які впродовж 20 років виконувала Генеральна прокуратура. Детальніше про проблеми зі створенням ДБР читайте в статті Олександра Леменова "Державне бюро очікувань: два роки в безодні".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі