Парубій назвав найбільш дискусійні положення законопроекту про антикорупційний суд

Поділитися
Парубій назвав найбільш дискусійні положення законопроекту про антикорупційний суд Парубій впевнений, що Рада ухвалить закон про антикорупційний суд у другому читанні
Найбільше питань у депутатів викликають юрисдикція суду та повноваження ради міжнародних експертів.

у ході обговорення У Верховній Раді законопроекту про Спеціалізований антикорупційний суді найбільш дискусиоными залишаються питання про його юрисдикції, а також щодо права вето ради міжнародних експертів при відборі кандидатів у судді, повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій.

"Залишилися дві ключові позиції, щодо яких триває дискусія", - заявив спікер українського парламенту в ефірі телеканалу "1+1" увечері в четвер, 19 квітня.

Він запевнив, що більшість рекомендацій Венеціанської комісії до законопроекту вже погоджені депутатами. При цьому парламентарії досі обговорюють питання юрисдикції суду – чи выдповідатиме вона повністю підслідності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Друга позиція – це повноваження громадської ради міжнародних експертів. Напевно, тут триває найбільша дискусія. Я в цьому плані залучаю і міністра юстиції, і з депутатами веду дискусії, щоб знайти таке формулювання, яка зможе відповідати вимогам Венеціанської комісії", - додав Парубій.

Він уточнив, що одна з депутатських поправок передбачає можливість кандидатів подавати апеляцію на рішення громадської ради.

"Кандидат має право звернутися до кваліфікаційної комісії суддів із зверненням, що рішення стосовно нього було несправедливим. І кваліфікаційна комісія суддів має право повторно направити кандидатуру до громадської ради, яка має прийняти рішення повторно, але вже консенсусом", - пояснив спікер суть пропозиції.

За його словами, секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт схвалив таке формулювання, а фракція "Народного фронту" проголосує за неї.

Парубій запевнив, що він підтримує наділення громадської ради міжнародних експертів правом вето при розгляді всіх кандидатур на посади суддів антикорупційного суду.

1 березня Верховна Рада схвалила в першому читанні закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект за основу підтримали 282 народних депутати.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд рекомендував владі України невідкладно розглянути законопроект про антикорупційний суді з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Перед цим МВФ і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про антикорупційний суді, вказавши на невідповідність деяких його положень рекомендаціям "Венеціанки".

Президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо законопроекту, зазначивши, що депутати зможуть вдосконалити його в рамках парламентських процедур. Пізніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що депутати врахують рекомендації МВФ під час розгляду президентського законопроекту.

На думку голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, у разі відмови від співпраці з МВФ Україна не зможе обслуговувати свої боргові зобов'язання.

Детальніше про проект читайте в матеріалі Центру протидії корупції "Антикорупційне гальмо" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі