Президентський законопроект про створення Вищого антикорупційного суду під час розгляду у Верховній Раді буде змінено з урахуванням рекомендацій Міжнародного валютного фонду, повідомила представник президента у Верховній Раді, член фракції "Блоку Петра Порошенка" Ірина Луценко.
"Звичайно, будуть враховані рекомендації Венеціанської комісії, МВФ. Будемо шукати консенсус. Звичайно, законопроект буде тією чи іншою мірою змінено. Але закон про антикорупційний суд буде прийнято", - написала політик на своїй сторінці у Facebook увечері в четвер, 18 січня.
Депутат не виключила, що після розгляду законопроекту в профільному комітеті і голосування за нього в першому читанні буде створено робоч групу для вдосконалення документа.
"Ймовірно, буде створена робоча група. До речі, до цього закликав і президент - створити таку групу ще до внесення законопроекту для вироблення основних тез, що об'єднають залу під час голосування", - уточнила Луценко.
Представник президента в парламенті також озвучила оптимістичний прогноз щодо термінів формування суду в разі успішного голосування Ради.
"Коли зможе заробити сам суд? Виходячи з оптимістичних прогнозів - десь до півроку, з урахуванням усіх процедур", - зазначила депутат.
Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд офіційно заявив, що президентський законопроект про створення Антикорупційного суду в його нинішній редакції порушуватиме зобов'язання Україниперед міжнародними партнерами в разі його прийняття.
Слідом за МВФ президентський законопроект розкритикував також Світовий банк.
У свою чергу, в Адміністрації президента зазначили, що законопроект був розроблений згідно з Конституцією України і рекомендаціями Венеціанської комісії.
А президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо положень законопроекту, разом з цим відзначивши, що пропозиції для вдосконалення документа можна буде внести під час його розгляду у Верховній Раді.
Як повідомлялося, президентський законопроект "Про Вищий антикорупційний суд" був зареєстрований у Верховній Раді 22 грудня.
Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".