Орбан заявив, що ЄС спочатку треба встановити стратегічне партнерство з Україною, а не починати переговори про вступ

Поділитися
Орбан заявив, що ЄС спочатку треба встановити стратегічне партнерство з Україною, а не починати переговори про вступ © Офіційний сайт Кремля
Угорщина неодноразово погрожувала, що не підтримає пропозицію ЄК розпочати переговори про вступ з Києвом.

Європейський Союз повинен спочатку підписати угоду про стратегічне партнерство з Україною, а не починати переговори про вступ, заявив прем’єр Угорщини Віктор Орбан. Про це повідомляє Reuters.

У грудні 27 лідерів країн ЄС мають вирішити, чи прийняти рекомендацію Єврокомісії про початок переговорів про вступ з Україною, як тільки країна виконає остаточні умови, навіть попри продовження війни.

Будь-яке подібне рішення вимагає одностайності 27 членів Союзу, а Угорщина розглядається як головна потенційна перешкода. Орбан неодноразово погрожував, що не підтримає пропозицію Єврокомісії в її нинішньому вигляді.

У п'ятницю, 1 грудня, він повторив, що перед початком переговорів про членство з Україною необхідно з'ясувати кілька питань, через які, за його словами, неможливо оцінити наслідків вступу Києва.

«Якщо ми не знаємо (які наслідки це матиме), то не повинні починати переговори... Тому я буду представляти точку зору, що ЄС повинен спочатку підписати угоду про стратегічне партнерство з Україною», - сказав Орбан.

«Це (угода) може діяти близько 5-10 років, давайте наблизимо їх, тому що зараз розрив занадто великий. Давайте дамо час для спільної роботи, і коли побачимо, що можемо працювати разом, тоді порушимо питання про членство», - додав він.  

Пропозиція Орбана надійшла наступного дня після того, як офіційні особи ЄС заявили, що Угорщина близька до отримання доступу до мільярдів євро фондів ЄС, які Брюссель заблокував через побоювання, що уряд Будапешта завдав шкоди демократичній системі стримувань і противаг країни.

Прем'єр-міністр Угорщини закликав до припинення вогню в Україні і заявив, що якщо ЄС хоче надати більше грошей Києву, то повинен створити окремий фінансовий фонд поза бюджетом Союзу на основі міжурядової угоди.

«Кожен повинен покласти туди гроші, скільки він хоче, і ми повинні відправити гроші в Україну з (цього фонду)», - сказав він.

За словами Орбана бюджет ЄС «перевантажений», якщо з нього надавати кошти на підтримку України.

Угорщина також є членом НАТО і виступає проти вторгнення Росії в Україну, але відмовилася постачати зброю Києву. Сам Орбан неодноразово виступав з антиукраїнськими заявами. Його уряд уклав угоди з Росією в галузі енергетики, постачання газу та просування будівництва атомної електростанції під керівництвом РФ. 

Будапешт звинувачує Київ у порушенні прав нацменшин і погрожує блокувати початок переговорів із Брюсселем про вступ України до ЄС. Як у цій ситуації нашій країні зняти загрозу з боку уряду Віктора Орбана? Чи готові в Києві піти на компроміси — читайте в статті Володимира Кравченка "Торги Орбана: чого Угорщина насправді домагається від України".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі