"ОПОРА" та КВУ оцінили проведення місцевих виборів в Україні

Відео
Поділитися
Під час виборів фіксувалися певні порушення.

Громадянська мережа “ОПОРА” та “Комітет виборців України” оцінили проведення місцевих виборів 25 жовтня. Загалом організації позитивно оцінили голосування, однак не обійшлося без порушень.

“Ці вибори були вкрай конкурентними і відбулися, переважно, відповідно до законодавства України. Ми просимо звернути увагу на те, що виборчий процес відбувався у всіх регіонах України і кожна кампанія локальна в межах ОТГ є унікальною. Тому загальна оцінка позитивна”, - заявила голова правління "ОПОРИ" Ольга Айвазовська.

Однак, за її словами, проблеми під час виборчого процесу все ж таки були. Так, “ОПОРА” зафіксувала достатньо масові порушення процедури організації виборів, проведення кампанії, інцидентів, пов’язаних з порушенням правил ведення агітації та її фінансування.  

Айвазовська додала, що частину порушень, зокрема, процедурних, можна було б уникнути, якби Верховна Рада завчасно ухвалила відповідні зміни до виборчого кодексу і всі потенційні учасники виборчого процесу були б у рівних умовах. 

“Великою помилкою, про що ми заявляли неодноразово, було поширення пропорційної системи з відкритими списками на місцевих виборах до громад від 10 тис. виборців. Ця система не є відповідною до завдань місцевого самоврядування і реального розвитку партійних організацій на місцях”, - заявила Айвазовська.

У свою чергу в Комітеті Виборців України також заявили про те, що в цілому місцеві вибори відповідали демократичним стандартам проведення чесного голосування.

"Наш загальний висновок: за оцінкою "Комітету виборців України", день голосування на місцевих виборах в цілому відповідав демократичним стандартам чесних і демократичних виборів. У переважній більшості випадків порушення чинного законодавства не мали істотного впливу або не могли мати істотний вплив на результати волевиявлення", - заявив голова КВУ Олексій Кошель під час пресконференції в понеділок.

25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. Громадяни обирали депутатів районних, сільських рад, селищних і міських голів у всіх 24 областях країни.

Одночасно з виборами в Україні проводили “всенародне опитування”, ініційоване президентом Зеленським. В рамках такого “опитування” українцям пропонували відповісти на п'ять запитань.

ЦВК вже опрацювала 100% даних щодо явки, згідно з якими, на місцевих виборах проголосували 36,88% виборців. Зокрема, віддали свій голос понад 10,5 млн українців.

Згідно з результатами соціологічної групи “Рейтинг”, кожен п'ятий з виборців, які не брали участь у місцевих виборах 25 жовтня, послалися на проблеми зі здоров'ям. При цьому 12% визнали для себе місцеві вибори нецікавими.

Після закриття всіх виборчих дільниць, о 20:00 25 жовтня, стали відомі дані екзит-полів з результатами голосування в низці великих міст.

Детальніше про те, хто, як і для чого бере владу в обласних центрах України 25 жовтня, читайте в передвиборному проекті ZN.UA "Країна по поличках" (українською та російською мовами).

Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі