Місцеві вибори в Україні: коли відбудуться і чи можуть перенести

Поділитися
Місцеві вибори в Україні: коли відбудуться і чи можуть перенести © kievcity.gov.ua
За словами прем'єра, державі місцеві вибори мають обійтися в 2,3 млрд грн.

Місцеві вибори призначені в Україні на 25 жовтня. Вони відбудуться в умовах пандемії коронавірусу, яка наклала додаткові вимоги до процесу голосування. Крім цього, українці голосуватимуть за новим Виборчим кодексом і з новими бюлетенями.

ZN.UA розповідає, коли, де і як пройдуть місцеві вибори в Україні.

 

Коли місцеві вибори?

Конституція України передбачає проведення місцевих виборів в останню неділю жовтня на п'ятий рік повноважень чинних органів влади. Призначена і затверджена дата - 25 жовтня. Попри зростання кількості хворих на коронавірус, місцеві вибори не можуть бути скасовані. Юридично існує лише можливість відстрочки на термін не більше 90 днів при введенні надзвичайного стану.

Другий тур виборів мерів у містах з населенням понад 75 тис. осіб орієнтовно запланований на 15 листопада.

Кого обираємо?

Українці обиратимуть депутатів міських, сільських і селищних рад, а також сільських, селищних, міських голів у всіх 24 областях України. Крім того, ЦВК призначила перші вибори в райради нових районів, за створення яких парламент проголосував ще в липні.

При цьому на виборах в містах, де число виборців перевищує 10 тис. осіб, можна балотуватися в депутати тільки від партій. Українці голосуватимуть і за партійні списки, і за конкретного кандидата від партії.

У громадах, де число виборців менше 10 тис., вибори відбудуться за мажоритарною системою.

Де вибори не відбудуться?

Згідно з прийнятою Верховною Радою постановою, місцеві вибори не призначаються і не проводяться в анексованому Криму та окупованій частині Донбасу.

Крім того, ЦВК визначила 18 громад на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей, де також неможливо провести місцеві вибори. Відповідні ОТГ розташовані біля лінії зіткнення в Донбасі. При цьому в ЦВК допустили, що перші місцеві вибори в громадах біля лінії зіткнення все ж можуть відбутися навесні 2021 року і при дотриманні певних умов.

У скільки вибори обійдуться державі?

Ще в серпні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що на проведення місцевих виборів у 2020 році передбачено 2,3 млрд гривень. Він також зазначив, що ці вибори будуть завершальним етапом реформи децентралізації.

При цьому в КВУ підрахували, що для проведення місцевих виборів в умовах пандемії додатково необхідно виділити до 200 млн грн. Більшість цих грошей має піти на захист членів дільничних виборчих комісій.

Як відбуватиметься голосування в умовах коронавірусу?

Згідно із затвердженими Кабміном правилами, на вході в приміщення виборчі комісії та місця для голосування мають бути встановлені антисептики для рук.

У приміщеннях повинна бути розмітка для дотримання дистанції не менше метра, а потоки виборців на вхід і вихід розділять. Згідно з рекомендаціями уряду, число виборців, які одночасно перебувають у приміщенні, не має перевищувати більше трьох осіб на один стіл видачі бюлетенів.

Всі меблі, якими користуватиметься виборча комісія, повинні виготовити з матеріалів, що піддаються дезінфекції. На дільницях необхідно розмістити бар'єри між членами комісії, або ж вони мають сидіти на відстані не менше метра один від одного.

Дезінфікувати дверні ручки, поручні сидіння і так далі будуть не рідше, ніж раз на дві години. Вологе прибирання в приміщенні має проводитися не рідше одного разу на чотири години.

При цьому громадянам, які прийдуть на дільницю, мірятимуть температуру і питатимуть про симптоми респіраторного захворювання. Виборці повинні надягти маску і взяти свою ручку. Дітей на виборчу дільницю краще не приводити. Також на вході потрібно буде продезінфікувати руки. На дільницях і виборчих комісіях будуть спеціальні місця для збору та утилізації засобів індивідуального захисту.

Українці, які перебувають на самоізоляції, зможуть проголосувати за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20:00 23 жовтня подати заяву та довідку про стан здоров'я.

ЗІЗ повинні бути у всіх членів виборчкомів, офіційних спостерігачів, поліцейських, а також працівників органів і установ, на території яких відбуватиметься голосування.

Вся інформація про місцеві вибори доступна в спецтемі ZN.UA:  "Місцеві вибори 2020".

Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі