Окружний адмінсуд повернув Офісу генпрокурора підозри Вовку і Ко

Поділитися
Різницькій закидають умисне гальмування справи.

Голова апарату Окружного адміністративного суду Києва повернув Офісу генерального прокурора підозри п’ятьом суддям, включно з головою суду Павлом Вовком. Усі вони є фігурантами справи про можливе створення ОЗУ та захоплення державної влади.

«Окружний адміністративний суд міста Києва повернув до Офісу генерального прокурора невручені повідомлення про підозри суддям Вовку П.В., Погрібніченку І.М., Огурцову О.П., Качуру І.А. та Келеберді В.І.», - йдеться у повідомленні ОАСК.

У апараті стверджують: прокурори залишили підозри «на стільці в коридорі суду в позаробочий час», а в самих документах не було вказано «дату, місце, час, спосіб, дані осіб, кому саме було здійсненне повідомлення про підозру,  ким і на якій підставі».

У суді зазначили, що порядок вручення письмового повідомлення визначено статтями  Кримінального процесуального кодексу України. Повідомлення повинні вручити підозрюваному особисто, у день складання. Якщо це неможливо, отримати його може дорослий член сім’ї (під розписку), особа, що проживає з підозрюваним, представник ЖЕО за місцем проживання чи адміністрації – за місцем роботи.

«Водночас, чинне законодавство в жодному нормативно-правовому акті не містить визначення поняття «адміністрації за місцем роботи»», - наголошують у суді.

Та додають, що з огляду на норми законодавства та підзаконні акти, керівник апарату суду та його заступники під це визначення не підпадають, тож отримати підозри для суддів не можуть. В апараті також стверджують, що не можуть замість прокурорів повідомляти суддям про підозру та роз’яснювати права підозрюваного, оскільки не мають таких повноважень.

«Апарат Окружного адміністративного суду міста Києва готовий виконувати виключно законні вимоги прокурорів, а тому, враховуючи вищевикладене та на виконання вимог чинного законодавства, змушений був повернути до Генеральної прокуратури тексти документів, які містять назву «Повідомлення про підозру», - підсумовується у повідомленні.

Нагадаємо, 3 серпня ВАКС обрав запобіжний захід одному з фігурантів справи, голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Таке рішення показало, що підозри щодо суддів ОАСК обґрунтовані, і їх можна судити. 17 липня НАБУ оголосило підозру в створенні злочинної організації і захопленні влади Павлу Вовку і ще п'ятьом суддям. Підозри засновані на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019 році

Виняткові повноваження ОАСК дають цьому суду право розглядати справи, що стосуються позовів проти центральних органів влади, а під час розгляду - практично блокувати будь-які дії держави. У поєднанні з корупційною мережею і зв'язками голови ОАСК в судах іншої юрисдикції, зокрема Конституційному, ця історія, на думку детективів НАБУ, безпосередньо пов'язана з національною безпекою.

Зараз справа гальмується Офісом генерального прокурора: прокурори сформованої Венедіктовою групи не можуть звертатися до ВРП для відсторонення Вовка і Ко від посад, а сама Венедіктова і її заступники підписувати подання відмовляється. За даними медіа, за прямою вказівкою Зеленського. А Печерський суд Києва зобов'язав Венедіктову забрати в НАБУ цю справу.

Про причини конфронтації судової влади і НАБУ, використанні постмайданною владою подвійних стандартів при реформуванні судової системи та суть «плівок Вовка» читайте в матеріалі Інни Ведерникової «Вовки. По сліду НАБУ-2» і в першій частині матеріалу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі