Про це заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.
За його словами, такий канал потрібен, щоб Україна могла боротися і за уми українців на окупованих територіях Донбасу і Криму, й за уми росіян на території РФ.
"У нас розроблено варіант запуску українського російськомовного каналу, яким ми зможемо покривати російськомовне населення в усьому світі", - повідомив Тимошенко, додавши, що в команді президента Володимира Зеленського хочуть, щоб це був державний канал.
"Але ми домовляємося з приватними каналами про передачу прав на використання їх кращого контенту", - зазначив Тимошенко.
За його словами, держава буде підтримувати Суспільне телебачення, але воно повинне виходити на певні показники ефективності у своїй роботі.
"Ми кілька разів зустрічалися з керівництвом Суспільного з донорами, які йому допомагали. Ми гарантуватимемо фінансування суспільного мовлення, яке буде забезпечувати Кабмін. Але у них буде чіткий KPI (ключові показники ефективності – ред.) - ми це розуміємо по фідбеку донорів", - сказав Тимошенко.
Він також сказав, що Суспільному треба позбавитися багатьох непотрібних будівель і зменшити штат.
"Багато будівель та іншого, в чому немає необхідності. Вони не могли домогтися, щоб уряд дозволив їм це продавати. Для цього є майданчик "ProZorro.Продаж", - розповів він.
Про просування української - державної - мови у світі представник президента на згадував.
Нагадаємо, 16 липня в Україні набули чинності основні положення закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відсьогодні вся політична агітація кандидатів у депутати на телебаченні, радіо, в інтернеті та ЗМІ має проводитися українською мовою.
25 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. Зокрема, для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.
Категорично проти прийняття закону виступили фракції "Опозиційний блок" і "Відродження". Вони також спробували заблокувати підписання закону про українську мову. За кілька днів до дострокових парламентських виборів реєстрація відповідного законопроєкту має на меті мобілізацію проросійського електорату "Опоблоку".