Офіс Зеленського заявив про створення міжнародного російськомовного каналу

Поділитися
Офіс Зеленського заявив про створення міжнародного російськомовного каналу Російськомовний канал планується зробити державним © glavred.info
У ОП вважають, що такий канал потрібен, щоб Україна могла боротися за уми українців на окупованих територіях

Міжнародний російськомовний канал "для того, щоб Україна могла боротися за уми українців на окупованих територіях", збирається запустити Офіс президента.

Про це заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

За його словами, такий канал потрібен, щоб Україна могла боротися і за уми українців на окупованих територіях Донбасу і Криму, й за уми росіян на території РФ.

"У нас розроблено варіант запуску українського російськомовного каналу, яким ми зможемо покривати російськомовне населення в усьому світі", - повідомив Тимошенко, додавши, що в команді президента Володимира Зеленського хочуть, щоб це був державний канал.

"Але ми домовляємося з приватними каналами про передачу прав на використання їх кращого контенту", - зазначив Тимошенко.

За його словами, держава буде підтримувати Суспільне телебачення, але воно повинне виходити на певні показники ефективності у своїй роботі.

"Ми кілька разів зустрічалися з керівництвом Суспільного з донорами, які йому допомагали. Ми гарантуватимемо фінансування суспільного мовлення, яке буде забезпечувати Кабмін. Але у них буде чіткий KPI (ключові показники ефективності – ред.) - ми це розуміємо по фідбеку донорів", - сказав Тимошенко.

Він також сказав, що Суспільному треба позбавитися багатьох непотрібних будівель і зменшити штат.

"Багато будівель та іншого, в чому немає необхідності. Вони не могли домогтися, щоб уряд дозволив їм це продавати. Для цього є майданчик "ProZorro.Продаж", - розповів він.

Про просування української - державної - мови у світі представник президента на згадував.

Читайте також: Сьогодні Рада розгляне питання посилення соціального захисту дітей

Нагадаємо, 16 липня в Україні набули чинності основні положення закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відсьогодні вся політична агітація кандидатів у депутати на телебаченні, радіо, в інтернеті та ЗМІ має проводитися українською мовою.

25 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. Зокрема, для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.

Категорично проти прийняття закону виступили фракції "Опозиційний блок" і "Відродження". Вони також спробували заблокувати підписання закону про українську мову. За кілька днів до дострокових парламентських виборів реєстрація відповідного законопроєкту має на меті мобілізацію проросійського електорату "Опоблоку".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі