Відзавтра вся політична агітація в Україні має бути українськомовною - Нацрада

Поділитися
Відзавтра вся політична агітація в Україні має бути українськомовною - Нацрада 16 липня набуває чинності "мовний закон" © Рух ЧЕСНО
Йдеться про агітаційні матеріали кандидатів на радіо, телебаченні, в інтернеті та друкованих ЗМІ.

Відзавтра політична агітація кандидатів у депутати Верховної Ради нового скликання має проводитися українською мовою, нагадує Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

"16 липня набуває чинності (за винятком окремих положень) Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"... Серед іншого він визначає і вимоги до матеріалів політичної реклами, яка розповсюджується на телебаченні, радіо, в інтернеті й друкованим способом", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, ч.4 статті 18 вимагає, аби матеріали передвиборної агітації на радіо, телебаченні, зовнішніх носіях реклами, у листівках та газетах і в інтернеті були виконані виключно державною мовою.

"Матеріали передвиборної агітації, у тому числі відеоматеріали про вибори Президента України, народних депутатів, депутатів Верховної Ради АР Крим, депутатів і посадових осіб органів місцевого самоврядування, всеукраїнські і місцеві референдуми та їх результати, а також політична реклама, передвиборна агітація та теледебати адаптуються для сприйняття жестомовними особами шляхом перекладу українською жестовою мовою та/або субтитрування українською мовою з урахуванням вимог, встановлених законом", - йдеться у статті.

Водночас у порядку і на умовах, визначених законом про реалізацію прав корінних народів і національних меншин, в окремих населених пунктах допускається поширення матеріалів передвиборної агітації, виконаних державною мовою та дубльованих мовами відповідних корінних народів і нацменшин, наголошує ч.5 статті 18.

"Національна рада звертає увагу ліцензіатів на ці норми і нагадує телерадіоорганізаціям, що вони зобов'язані дотримуватися законодавства України щодо мови передвиборної агітації під час кампанії з позачергових виборів народних депутатів України, що відбудуться 21 липня 2019 року", - наголошують у Нацраді.

25 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. Зокрема, для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня.

20 червня Конституційний суд України визнав законним указ президента України про "розпуск" Ради і призначення позачергових парламентських виборів на липень. 24 травня в Україні стартувала передвиборча кампанія до Верховної Ради України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі