Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба заявив, що відмова від дітей з інвалідністю або їх обмін на "якісну дитину", продаж дітей іноземцям, "масове" скупчення немовлят в готелі через карантин – все це результат неконтрольованого бізнесу, через який страждають діти. Таку думку він висловив у дописі на своїй сторінці в Facebook, додаючи, що комерційне сурогатне материнство спрямоване на задоволення інтересів клієнта, який, по-суті, купує дорогий товар – дитину.
"Реклама СМ, яка сьогодні всюди, "кричить" нам про радісних батьків і щасливі сім'ї. Але вона не говорить нам про те, хто насправді ховається за красивим рекламним буклетом. Є випадки, коли сім'ї – фіктивні, коли "подружжям" можуть виявитися і гомосексуальні пари, і ґвалтівники. Вона не говорить про те, що Україна взагалі не може контролювати, що стається з дітьми, яких вивозять закордон. Про ставлення до самої жінки – адже, по-суті, це – експлуатація жінки. Рабство, на яке вона погоджується через бідність. І ніколи б не погодилася, якби не заробіток", - написав Кулеба.
На підтвердження своїй слів уповноважений президента виклав частини договору, який "сурогатна мати підписує перед наданням "послуги".
Після підписання, як стверджує Кулеба, жінка, яка виношує дитину, попадає у рабство, при цьому не має жодної можливості зустрітися зі своєю дитиною ні одразу після пологів, ні згодом.
Крім того, сурогатна мати не має жодної інформації про сім'ю, в якій житиме дитина.
"Такий формат "передачі" дитини перетворює дитину на об'єкт договору, на товар, за який платять. А якщо "товар" не підходить – договір передбачає можливість його позбутися. Зокрема, "відхилення від норми" трактується ним як "наявність вроджених та/або спадкових захворювань, інших патологій, вад розвитку Дитини або будь-які недоліки у здорової Дитини, як, наприклад, недоліки ваги, росту тощо". Тобто через те, що дитина менше важить – від неї можуть позбутися?" - пише Кулеба.
Чиновник стверджує, що це не можливість для бездітних пар, а заробляння грошей на торгівлі дітьми.
Раніше повідомлялося про те, що Офіс генпрокурора відкрив карну провадження через залучення неповнолітніх дітей до зйомок фільму і застосування до них тортур.
Як писало ZN.UA, в Україні різко зменшилися шанси громадян усиновити дитину. Поки українці шукають відсутні можливості пройти навчання для усиновлення дітей, їх максимально відкрили для усиновлення іноземцями. Така сімейна і демографічна політика. Детальніше про усиновлення в Україні і переважне право іноземців на усиновлення українських дітей читайте у статті Алли Котляр "Долі на експорт-2".
З іншими статтями автора можна ознайомитися на нашому сайті ZN.UA.