Наступник Меркель розповів, що завадить Росії використовувати «ПП-2» як зброю

Поділитися
Наступник Меркель розповів, що завадить Росії використовувати «ПП-2» як зброю © Армін Лашет/Facebook
Лідер ХДС вважає, що угода між Берліном і Вашингтоном може стати інструментом покарання агресора.

Німеччина ініціює європейські санкції і вживатиме заходів на національному рівні, якщо Росія спробує використати газопровід «Північний потік-2» як інструмент тиску на Україну, повідомив голова «Християнсько-демократичного союзу», кандидат у федеральні канцлери Армін Лашет.

«Якщо Росія знову поводитиметься агресивно щодо України, то Німеччина вживе заходів на національному рівні, а також виступить на підтримку санкцій на рівні Європейського Союзу», - наголосив він в інтерв'ю польській газеті Rzeczpospolita.

Саме санкції будуть одним з тих запобіжників, які мають гарантувати - РФ не зможе використовувати трубопровід як геополітичну зброю, вважає Лашет.

«Угода між Німеччиною і США надає нам інструмент для того, щоб спільно притягнути Росію до відповідальності за деструктивну діяльність», - цитує лідера ХДС DW.

Підтримка суверенітету і безпеки України має бути пріоритетом у зовнішній політиці Німеччини, зазначає Лашет.

«Також важливо дати Росії зрозуміти, що для нас є неприйнятними її порушення міжнародного права, гібридні атаки на західні демократії і атаки на фундаментальні права людини і громадянина на власній території», - додав він.

Нагадаємо, 21 липня  заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту.

Водночас сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми домагатимемося, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (Україною – ред.) продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу територією України діє до 2024 року.

У ЄС привітали обіцянку Німеччини дотримуватися правил Євросоюзу під час експлуатації газопроводів та наголосили на готовності сприяти укладенню нової транзитної угоди між Україною та Росією. Кремль вже визначився з власними умовами для продовження транзиту.

Україна скептично ставиться до обіцянок продовження транзиту та продовжує наполягати на зупинці геополітичного проєкту Кремля. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною стосовно «Північного потоку-2», це питання також обговорюватиметься на зустрічі Володимира Зеленського та Джо Байдена 30 серпня.

Як розглядати заяву США і Німеччини щодо енергетичної безпеки на континенті? В Україні вже поспішили назвати це «зрадою». Зарано. Вона буде провальною для наших інтересів лише у тому разі, якщо ми й надалі нічого не робитимемо замість наповнення її змістом, який захистить Україну та Європу. Усе в наших руках, треба лише подивитися на проблему спокійно та виконати «домашню роботу». Як? Читайте у статті Лани Зеркаль «Як Україні не втратити можливості виграти в протистоянні навколо «Північного потоку-2»» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі