Начальник розвідки прокоментував причетність Єрмака до зриву спецоперації з затримання "вагнерівців"

Поділитися
Начальник розвідки прокоментував причетність Єрмака до зриву спецоперації з затримання
Він вважає недоцільним виведення обговорення цієї теми в публічне поле. 

Очільник Офісу президента Андрій Єрмак не міг впливати на проведення спецоперації з затримання бойовиків ПВК "Вагнера", яка зірвалася влітку 2020 року, заявив начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов під час ток-шоу "Право на владу"

"Ми не слідчі органи, щоб досліджувати чиюсь роль, але якщо Ви ставите питання, чи міг керівник Офісу впливати на хід проведення спецоперації, то я з повною відповідальністю можу сказати, що згідно з законом про розвідку, керівник Офісу, ким би він не був, не може втручатись у проведення будь-якого спеціального заходу, - зазначив Буданов. - Ні він не може, ні я не маю повноважень слухати під час проведення подібних акцій цю посадову особу".

Він додав, що по темі "вагнерівців" до нього кілька днів тому звертався лише журналіст Bellingcat Христо Грозєв.

"Я як кадровий офіцер спецслужби вважаю трошки недоцільним, коли питання проведення спеціальних операцій виноситься в публічне поле. У жодній цивілізованій країні світу таке неприпустимо. Цього немає ніде", – заявив також Буданов. 

Нагадаємо, журналістка Яніна Соколова 18 листопада оприлюднила документи, які їй нібито підкинули на флешці біля офісу. Матеріали стосуються організації спецоперації із захоплення "вагнерівців" та належать до внутрішнього документообігу Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

В Офісі президента засудили публікацію журналістки та заявили про "непоправну шкоду для України". У відповідь Соколова зазначила, що її інформація лише підтверджує розслідування Bellingcat, а також цінна як суспільству, так і майбутньому слідству. 

17 листопада Bellingcat опублікували своє розслідування про "вагнерівців". Протягом року журналісти за участю видання The Insider розслідували обставини унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при "Роснефть", вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК "Вагнер", причетних до військових злочинів в Україні.

У першій частині розслідування журналісти розповіли, як українським розвідникам вдалося завербувати бойовиків ПВК "Вагнер" та отримати з їхніх рук прямі докази участі у військових злочинах. Друга частина пояснює, хто саме винен у зриві спецоперації з затримання найманців. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі