В обмін на заяву для преси про те, що спецоперації щодо "вагнерівців" не було, колишньому начальнику військової розвідки Василю Бурбі пропонували посаду посла в Австралії. Про це він заявив в інтерв’ю «Українській правді».
«В лютому місяці мені було повідомлено те, що я маю заявити в пресі, що операції не було. Після того мені буде запропонована посада посла в Австралії. "Я і кенгуру" називається посада», - сказав Бурба.
При цьому він додав, що в разі відмови йому погрожували забрати державну дачу в "Конча-Заспі", зняти охорону, порушити щодо нього кримінальні провадження і заборонити виїзд з України.
«Четвертий пункт був для мене смішний, але він підтвердився потім», - додав Бурба, маючи на увазі анулювання йому та кільком іншим розвідникам закордонних паспортів.
При цьому експосадовець додав, що також погрожували звільнити з державної служби близького родича.
«На пропозиції я не погодився. І події почали розвиватись дуже швидко. Це була середа. А у четвер увечері на телефон помічника з будинку відпочинку, що контракт зі мною розрививається. Хоча за умовами договору, має бути за місяць повідомлення. Ми не мали боргів, не порушували жодного пункту договору. В п’ятницю моя дружина вранці виїжджає, завозить дитину в школу, повертається о другій години дня, а її не пускають у державну дачу», - розповів він про розвиток подій.
17 листопада Bellingcat опублікували своє розслідування про "вагнерівців". Протягом року журналісти за участю видання The Insider розслідували обставини унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при "Роснафті", вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значних бойовиків ПВК "Вагнер", які причетні до військових злочинів в Україні..
У першій частині розслідування журналісти розповіли, як українським розвідникам вдалося завербувати бойовиків ПВК "Вагнер" та отримати з їхніх рук прямі докази участі у військових злочинах. Друга частина пояснює, хто саме винен у зриві спецоперації із затримання найманців.