Ексглава ГУР Василь Бурба, який раніше заявив про свою готовність подати позов до суду проти президента Володимира Зеленського, розповів, що керівник однієї з українських спецслужб звертався до нього з пропозицією обійняти посаду посла в якійсь з країн. Він не став називати його ім'я в ефірі "Настоящего времени", проте зазначив, що на початку 2021 року цій особі було делеговано повноваження ОПУ.
Коли ж Бурба відмовився від пропозиції, то йому почали надходити погрози щодо можливої заборони виїзду з України, відкриття кримінальних справ та зняття держохорони.
Бурба в ефірі зазначив, що причиною зриву спецоперації з затримання представників ПВК "Вагнера" стало перенесення та дзвінок з України до Білорусі.
Колишній очільник ГУР МО також розповів, що протягом двох останніх місяців йому не дають підписати його свідчення ТСК.
"Коли я виступав, були люди, які записували мої пояснення, і я мушу цей протокол підписати…Я особисто звертався до голови ТСК, але мені не дають можливість підписати протокол… Якщо я не підписав, значить, моїх свідчень немає. Або вони є, але мені не дають їх підписати, бо вони там займаються службовою фальсифікацією як варіант", — сказав Бурба.
Нагадаємо, під час пресмарафону Володимир Зеленський, відповідаючи на питання про спецоперацію щодо "вагнерівців", заявив, що у голови Офісу президента Андрія Єрмака немає повноважень щось акцептувати стосовно подібних дій. Він також звинуватив ексначальника Головного управління розвідки Василя Бурбу в тому, що він отримував інформацію та заробляв на цьому гроші.
17 листопада Bellingcat опублікували своє розслідування про"вагнерівців". Протягом року журналісти за участю видання The Insider розслідували обставини унікальної операції спецслужб України, в ході якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при "Роснефти", вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК "Вагнер", причетних до військових злочинів в Україні.
У першій частині розслідування журналісти розповіли, як українським розвідникам вдалося завербувати бойовиків ПВК "Вагнер" і отримати з їхніх рук прямі докази участі у військових злочинах. Друга частина пояснює, хто саме винен у зриві спецоперації із затримання найманців.